Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Są gotowi na ligę! Rusza żużel w Krakowie

żużel
Fot. Żużel Kraków

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Są gotowi na ligę! Rusza żużel w Krakowie

Coraz więcej wskazuje na to, że żużel w ligowym wydaniu powróci do Krakowa w sezonie 2024. Choć jesteśmy już w nowym roku, to przedstawiciele nowej drużyny z byłej stolicy Polski mają jeszcze czas do końca lutego, by dopełnić wszelkich formalności i tym samym zgłosić się do startu w rozgrywkach.

W Krakowie będą gotowi na ligę

Choć oficjalnych konkretów jeszcze nie ma, to z wypowiedzi Mikołaja Frankiewicza, a więc prezesa nowej spółki żużlowej w Krakowie jasno wynika, że Krajowa Liga Żużlowa powinna rzeczywiście zawitać do Krakowa. Jest budowany budżet i co najważniejsze – wedle słów prezesa jest też duże zainteresowanie kolejnych ewentualnych sponsorów.

Nie dopuszczamy myśli, byśmy nie mogli wystąpić w lidze. Liczymy, że potrzeba przynajmniej 2-2,5 miliona złotych na objechanie sezonu bez długów. To podstawa, żeby podmiot zyskał wiarygodność finansową na kolejne lata. Jesteśmy w trakcie budowania budżetu. Część środków jest już zebrana, mieliśmy wstępne rozmowy ze sponsorami, następne są zaplanowane na przyszły tydzień. Oczywiście szukamy kolejnych chętnych do współpracy. Firmy są zainteresowane promowaniem się przez żużel, może będzie sponsor tytularnymówi Mikołaj Frankiewicz, prezes nowej żużlowej spółki, czytamy na portalu dziennikpolski24.pl.

Wandy już nie będzie. Czy Rzeszów pomoże?

Prezes Frankiewicz potwierdza informacje dotyczące dużego wsparcia płynącego ze strony rzeszowskiej Stali. Przypomnijmy, że beniaminek Speedway 2. Ekstraligi chciałby w Krakowie mieć swoją drużynę rezerw. Na odpowiedź na pytanie, czy taka właśnie drużyna powalczy na krakowskiej ziemi w Krajowej Lidze Żużlowej, jest jednak o wiele za wcześnie. Wiadomo już jednak, że żużel w Krakowie nie przywróci do życia słynnej „Wandy” – nazwy, pod którą klub z tego miasta jeździł w przeszłości.

Od początku dużego wsparcia w naszych działaniach udziela nam Stal Rzeszów, będziemy chcieli z tego skorzystać. Zresztą sygnały o chęci pomocy mamy też z innych klubów z Polski. O nazwiskach żużlowców nie ma co na razie mówić.

 – Nie planujemy powrotu do tej nazwy, drużyna będzie jeździć jako Speedway Kraków – czytamy na dziennikpolski24.pl.

Speedway Krakow
Fot. Speedway Kraków
Krk 2 zuzel
Fot. Żużel Kraków

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *