Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Nowe informacje w sprawie przyszłości Kolejarza Rawicz

Żużel
Fot. Emilia Hamerska – Lengas

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Nowe informacje w sprawie przyszłości Kolejarza Rawicz

Ostatnie informacje dotyczące zatrzymania prezesa Kolejarza Rawicz były bardzo niepokojące dla kibiców żużla z tego miasta. Oznacza to bowiem, że główny zarządzający, a także sponsor nie będzie już wspierał zespołu. Teraz pojawiły się wieści, dające nutkę optymizmu dla fanów speedwaya z Rawicza.

W tym tygodniu miało miejsce spotkanie wiceprezesa Kolejarza, Radosława Prawuckiego z władzami miasta. Przedstawiciele obu stron mieli rozmawiać na temat przyszłości rawickiej drużyny. Po samym spotkaniu sytuację „Niedźwiadków” naświetlił burmistrz Rawicza, uczestniczący w rozmowach z klubem. Jak powiedział dla portalu elka.pl, dokumenty licencyjne zostały złożone, a władze zespołu szukają wsparcia finansowego. Więcej szczegółów będzie wiadomych w przyszłym tygodniu, kiedy to odbędzie się kolejne spotkanie z władzami drużyny.

– Dowiedziałem się, że stosowne dokumenty związane z licencją zostały złożone. Uzupełniony ma być jeszcze bilans, a przedstawiciele klubu mają rozmawiać na temat wsparcia finansowego. Na kolejne spotkanie, które być może da nam więcej informacji dotyczących przyszłości rawickiego żużla umówiliśmy się w przyszłym tygodniu – powiedział dla elka.pl burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik

Przyszłość Kolejarza zatem wkrótce się wyjaśni. W przypadku udanych rozmów i wystawienia drużyny w przyszłorocznej Krajowej Lidze Żużlowej władze drużyny czeka bardzo długa droga od rozmów o wsparcie finansowe po zakontraktowanie zawodników. Miejmy nadzieję, że uda im się to i klub z Rawicza pojedzie w przyszłorocznej kampanii ligowej.

Żużel
Fot. Roman Biliński
Kolejarz Rawicz
Fot. Paweł Wilczyński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *