Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Czy Polonia odrobi straty? Druga odsłona starcia dwóch zranionych półfinalistów [ZAPOWIEDŹ]

Żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Czy Polonia odrobi straty? Druga odsłona starcia dwóch zranionych półfinalistów [ZAPOWIEDŹ]

ROW Rybnik zwyciężył w pierwszym meczu półfinałowym przeciwko Abramczyk Polonii Bydgoszcz 49:41. Przyszła pora na rewanżowe spotkanie, w którym gospodarze postarają się odrobić straty. Będzie to bardzo wymagające zadanie, zwłaszcza że nadal będą oni musieli sobie radzić bez lidera – Wiktora Przyjemskiego.

Ośmiopunktowa zaliczka po domowym meczu mogłaby wygrać sondę, w której kibice mieliby odpowiedzieć na pytanie, jaki wynik w pierwszym spotkaniu dwumeczu, gwarantuje największe emocje w rewanżu. Osiem punktów to nie jest ani dużo, ani mało. Nikt nie może być niczego pewny. Dlatego w niedzielne wczesne popołudnie w Bydgoszczy czeka nas naprawdę sporo emocji.

Pierwszy taki mecz odbył się w tym sezonie dość wcześnie, bo już w kwietniu. Wówczas gospodarze wygrali wyraźnie – 53:37. ROW był jednak wówczas w zupełnie innym położeniu po fatalnym początku sezonu. O tym, że niedzielny mecz będzie zupełnie inny, niech świadczy fakt, że dwójka wielkich nieobecnych – Wiktor Przyjemski oraz Patrick Hansen – zdobyła wtedy łącznie 21 „oczek”. Junior gospodarzy zaliczył trzy indywidualne zwycięstwa. Duńczyk bieg wygrał raz, lecz aż cztery razy dojeżdżał do mety na drugim miejscu.

Teraz mecz na pewno będzie miał innych bohaterów. Czas pokaże, kto nim zostanie. W nieco lepszym położeniu są rybniczanie, ponieważ oni za Hansena mogą stosować zastępstwo zawodnika. Polonia z kolei musi liczyć na to, że seniorzy dźwigną ten mecz, a do zadań młodzieżowców należeć będzie jedynie pokonywanie swoich rówieśników z Rybnika.

Początek spotkania o godzinie 14:00. Transmisję przeprowadzi Canal+Sport 5. Oczywiście zawody będzie można również oglądać w Canal+Online.

Awizowane składy

ROW Rybnik

1. Matej Zagar
2. Lech Chlebowski
3. Patryk Wojdyło
4. Patrick Hansen
5. Brady Kurtz
6. Kacper Tkocz
7. Kamil Winkler
8. Jan Kvech

Abramczyk Polonia Bydgoszcz

9. Kenneth Bjerre
10. David Bellego
11. Mateusz Szczepaniak
12. Szymon Szlauderbach
13. Andreas Lyager
14. Olivier Buszkiewicz
15. Bartosz Nowak

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×