Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Czy Ryan Douglas zauważa podobieństwa pomiędzy nim, a Doylem? – „Podążam własną ścieżką”

Żużel
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Klaudia Waltoś

Żużel. Czy Ryan Douglas zauważa podobieństwa pomiędzy nim, a Doylem? – „Podążam własną ścieżką”

W poprzednim Magazynie Best Speedway TV naszym gościem był zawodnik #OrzechowaOsada PSŻ Poznań – Ryan Douglas, który uznawany jest za objawienie tegorocznych rozgrywek Metalkas 2. Ekstraligi. Jednym z tematów, które poruszyliśmy z zawodnikiem była kwestia podobieństw poznańskiego zawodnika z Jasonem Doylem.

Ryan Douglas to 30-letni Australijczyk, który znany jest z bardzo dobrej jazdy i wielu osiągnięć w ligach zagranicznych. Dopiero niespełna od kilku sezonów oglądać możemy go także na polskich torach. Wiele mówi się o tym, jak bardzo jego kariera podobna jest aktualnie do drogi, którą przebył przez ostatnie lata Jason Doyle. 38- latek był w bardzo podobnym wieku, co Douglas, gdy jeździł w Rawiczu, Łodzi czy Toruniu, a także w momencie awansu do cyklu Grand Prix.

Sam Australijczyk także zauważa podobieństwa pomiędzy karierą swoją, a starszego kolegi z toru. Podkreśla jednak, iż kroczy on swoją własną ścieżką

– Jest między nami wiele podobieństwa, ale każdy z nas jest inny. Oczywiście, marzeniem byłoby dokonać czegoś takiego jak Jason, bo to jest coś niewiarygodnego. Bardzo ciężko na to pracował i zdecydowanie podziwiam go za to, czego dokonał, za poświęcenie itp. To bardzo wiele i myślę, że jest o wiele więcej osób, które tak jak on są oddane i próbują, trenują. Na pewno mogę się od niego wiele nauczyć. Mimo tego podążam swoją własną ścieżką i myślę, że jestem już o wiele bardziej doświadczony i dojrzalszy. Pomimo tego, że mam 30 lat, nadal czuję się młodo w tym sporcie. Myślę, że wciąż się uczę każdego dnia — mówił w magazynie Best Speedway TV Douglas.

Ryan Douglas
Fot. Sandra Rejzner
438829403 950602193737394 7738865498350380440 n
Fot. Sandra Rejzner

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×