Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Wielka radość w rodzinie Holderów. Starszy brat pogratulował Jackowi wygrania pierwszej rundy w karierze

Żużel
Fot. Taylor Lanning

Autor: Krzysztof Choroszy

Best Speedway Tv

Żużel. Wielka radość w rodzinie Holderów. Starszy brat pogratulował Jackowi wygrania pierwszej rundy w karierze

W sobotę byliśmy świadkami inauguracji tegorocznego cyklu Grand Prix. W Gorican 15 stałych uczestników rozpoczęło zmagania o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Pierwsza runda padła łupem Jacka Holdera. Australijczyk przez całe zawody pokazywał klasę, dopinając swego w wielkim finale. Dla 28-latka był to pierwszy triumf w karierze. Na naszych oczach dokonała się również historia.

Bracia Holderowie: Chris i Jack zostali pierwszym rodzeństwem, które wygrało przynajmniej jedną rundę cyklu Grand Prix. Młodszy z braci był bliski tego osiągnięcia już rok temu w Warszawie, jednak kiedy jechał na prowadzeniu w wyścigu finałowym, na tor upadł Jason Doyle. Na chorwackiej ziemi nikt nie był w stanie wyszarpać mu premierowego triumfu, na który z radością zareagował jego starszy brat Chris, gratulując zawodnikowi Orlen Oil Motoru Lublin.

– Od czego by tu zacząć? Mój młodszy brat pozamiatał w pierwszym turnieju Grand Prix! Niezrozumiany przez rywali, najbardziej pracowity zawodnik bez dwóch zdań! Jeśli z tobą nie rozmawia, to dlatego, że traktuje to bardzo poważnie… To coś, czego ja nigdy nie potrafiłem. Bez menadżera, rodziny przy jego boku, która w prywatnych wiadomościach życzyła mu jak najlepiej. To historyczny wyczyn dla naszej rodziny. Jesteśmy jedynymi braćmi, którzy tego dokonali. Czuję się, jakbym to ja wygrał. Prawdopodobnie czuł nasze wsparcie podczas jazdy. Jestem cholernie dumny. Kocham cię bracie, ciesz się tym zwycięstwem! Za kilka tygodni zaczynamy od nowa – czytamy we wpisie Chrisa Holdera w mediach społecznościowych.

Starszy brat Jacka Holdera w przeszłości kilka razy triumfował w rundach Grand Prix. Co najważniejsze w 2012 roku zdobył on tytuł Indywidualnego Mistrza Świata, prezentując się świetnie w całej edycji zmagań. Kto wie, być może taka przyszłość czeka również młodszego z braci, który dzięki zwycięstwu w pierwszym turnieju cyklu wyszedł tym samym na prowadzenie. Będzie on musiał jednak stawić czoła obrońcy tytułu, Bartoszowi Zmarzlikowi, co będzie piekielnie trudnym wyzwaniem.

żużel
Fot. Taylor Lanning
438059860 887099186763734 8866882829941014760 n
Fot. Taylor Lanning

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *