Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Cel jest jeden. Bajerski gotowy na awans

Polonia Bydgoszcz
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Cel jest jeden. Bajerski gotowy na awans

Abramczyk Polonia Bydgoszcz ujawniła w końcu nazwisko nowego menedżera, który obejmie stery drużyny w sezonie 2024. Tomasz Bajerski przychodzi do klubu z konkretnymi ambicjami i planami i sam się pod nimi w pełni podpisuje.

Celem awans do PGE Ekstraligi

Abramczyk Polonia Bydgoszcz przeszła małą metamorfozę przed nowym sezonem. Nad Brdą zbudowano bardzo interesującą i przede wszystkim dość silną na papierze kadrę. Zespół opuścił Wiktor Przyjemski, jednak już zadbano o to, aby możliwie jak najbardziej zminimalizować różnicę na formacji młodzieżowej, ściągająć na wypożyczenie Franciszka Karczewskiego z Tauron Włókniarza Częstochowa.

Na skład seniorski składają się z kolei Krzysztof Buczkowski, Mateusz Szczepaniak, Kai Huckenbeck, Andreas Lyager oraz Tim Soerensen. Ciężar zdobywania punktów będzie ciążył głównie na pierwszej czwórce. Tym razem nie będzie taryfy ulgowej i luki w punktacji seniorów będą o wiele bardziej widoczne. Wszyscy w Bydgoszczy wierzą, że zespół podoła i powalczy o awans. Nowy menedżer uważa, że powinien to być główny cel jasno postawiony przed bydgoszczanami.

Zespół jest bardzo ciekawy do prowadzenia, plan ma ten sezon, to wszyscy wiemy. Kibice chcą awansu, zawodnicy i my wszyscy w klubie także. Na pewno nie będzie łatwo, jest kilka drużyn z podobnymi ambicjami. Potrzeba będzie dużo szczęścia, a jeszcze więcej ciężkiej pracy. Jestem na to gotowy – powiedział Tomasz Bajerski dla pomorska.pl

Nie udało się z Przyjemskim

Abramczyk Polonia Bydgoszcz niejako zaprzepaściła swoje szanse na awans do PGE Ekstraligi, kiedy na pozycji młodzieżowca błyszczał Wiktor Przyjemski. 18-latek był w stanie seryjnie wygrywać wyścigi, ale bardzo często musiał w ten sposób łatać dziury wśród seniorów.

Teraz w Bydgoszczy nie będzie już juniora, którego będzie stać na zostanie najlepszym zawodnikiem ligi. Franciszek Karczewski schodzi do Metalkas 2. Ekstraligi przede wszystkim się odbudować i odnaleźć zatraconą radość z żużla. Pozostali młodzieżowcy z kolei jeszcze nie pokazali niczego szczególnego. Być może zespół wzmocni jeszcze Maksym Borowiak. Polonia walczy o niego z rybnickim ROW-em, jednak nadal nic w tej sprawie nie jest wyjaśnione.

żużel
Fot. Sonia Kaps
Żużel
Fot. Sandra Rejzner

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×