Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. W Bydgoszczy bojowe nastroje przed startem sezonu „Stać nas na awans”

Żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

Oceń Wpis

Żużel. W Bydgoszczy bojowe nastroje przed startem sezonu „Stać nas na awans”

Mateusz Szczepaniak w nadchodzącym sezonie będzie jednym z ważniejszych ogniw Polonii Bydgoszcz. Bydgoszczanie będą rywalizować o to, aby awansować do PGE Ekstraligi. Co więcej, są oni jednym z głównych faworytów do takiego zakończenia sezonu. Kapitan Gryfów wie, na co ich stać, czym podzielił się w rozmowie z ekstraliga.pl.

Transfer do Bydgoszczy

Szczepaniak w poprzednik sezonie był wypożyczony do Bydgoszczy z GKM-u Grudziądz. Po sezonie zdecydował się na definitywne przenosiny nad Brdę, gdzie zamierza kontynuować karierę. Sam zapytany o powody takiego ruchu wskazuje na ambicje i profesjonalizm w klubie.

– Dużo czynników. Na pewno nie mam na co tam narzekać, bo wszystko jest dopracowane i przypilnowane na najwyższym poziomie. Do tego jest to klub z ambicjami, który celuje w awans do PGE Ekstraligi, a ja zawsze chciałem jeździć w zespołach, które mają ambicje i na pewno chciałbym tam zostać również na przyszły sezon – powiedział w rozmowie z ekstraliga.pl Mateusz Szczepaniak.

Sezon 2023 w jego wykonaniu

W poprzednim sezonie, kiedy 36-latek przeniósł się na wypożyczenie do Polonii, wykręcił on średnią biegopunktową na poziomie 1,565. Nie jest to wynik, satysfakcjonujący żużlowca, jednak był on spowodowany brakiem jazdy i późnym wejściem w sezon. Sam Szczepaniak z optymizmem patrzy w przyszłość i w nadchodzącej kampanii chce punktować, jak dobrze się da.

– Rzeczywiście były dobre mecze, ale też słabe. Na pewno ciężko jest w połowie sezonu wejść w ten rytm, kiedy wszyscy już są rozjechani i spasowani do sprzętu. Na końcu już miałem tylko treningi, ale to też dosyć rzadko, więc nie było łatwo. Myślałem, że to inaczej wygląda, ale musiałem się przekonać na własnej skórze, że nie jest to łatwe. Później były też dobre mecze, zwłaszcza na torze w Bydgoszczy. Play-off już też były w miarę pomyślne, więc teraz patrzę z optymizmem na przyszły sezon, żeby nie było już tych słabszych meczów, a te 10+ punktów na pewno byłyby fajne – stwierdził.

Reklamy

Walka o awans do PGE Ekstraligi

Polonia Bydgoszcz jest jednym z największych faworytów do awansu do PGE Ekstraligi. Mają oni świetny zespół z ambitnymi zawodnikami, chcącymi osiągać jak najlepsze wyniki. Sam kapitan bydgoszczan wie, że stać ich na ten awans i wszyscy w klubie celują w to, aby w 2025 roku ścigać się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

– Taki jest cel i myślę, że wszyscy wierzą w to w tej drużynie i w klubie, że stać nas na ten awans. Mamy takie założenie i zrobimy co w naszej mocy, żeby tak się stało – zapewnił.

380156096 787669256694007 7913744993587932075 n
Fot. Sonia Kaps
380121870 787668733360726 3021195012669405250 n 1
Fot. Sonia Kaps

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×