Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Czołowy zawodnik Speedway 2. Ekstraligi porównał dwa swoje byłe kluby

żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Patrycja Kowalczuk

Żużel. Czołowy zawodnik Speedway 2. Ekstraligi porównał dwa swoje byłe kluby

Były już żużlowiec Falubazu Zielona Góra, a swego czasu również obecnego Mistrza Polski, porównał swoich byłych pracodawców. Powiedział m.in. o słabych stronach Motoru Lublin czy o stopniu zaangażowania Piotra Protasiewicza w zielonogórski żużel.

Motor faworytem do tytułu

W poniedziałek gościem w audycji Pięć Jeden był Krzysztof Buczkowski. Żużlowiec w 2021 roku startował w Lublinie, ostatnie dwa lata spędził w Falubazie, a najbliższy sezon będzie reprezentował barwy Polonii Bydgoszcz. Podczas wywiadu Buczkowski otrzymał prośbę, by porównał ze sobą swoich byłych pracodawców – Motor Lublin oraz Falubaz Zielona Góra.

-Patrząc na Motor, chociażby w tym roku, to nie ma słabych punktów, nie ma słabych stron. Operacyjnie świetnie. Sponsorsko świetnie. Nie, że się podlizuję, ale prezes najlepszy jakby w Polsce – podsumował Mistrza Polski Krzysztof Buczkowski.

żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Piotr Protasiewicz a Maciej Kuciapa

Jeden z prowadzących postanowił odbić piłeczkę stwierdzeniem, że przecież Falubaz ma Piotra Protasiewicza, ma pomysł oraz koncepcję na Ekstraligę. Może można ich postawić na równi?

-Ale Motor ma też Maćka Kuciapę, który jest młodym trenerem, ale już bardzo utytułowanym. Jako trener Motoru ma też duże doświadczenie. Dostrzegłem to u Maćka czy u Piotra [Protasiewicza] jest to samo, że po prostu żyją tym wszystkim tak naprawdę. Są na stadionie w czasie meczu, w dniu meczowym od samego rana do wieczora i w inne dni też doglądają tego wszystkiego, żeby było jak najlepiej zorganizowane, żeby nikt nie mógł się do niczego przyczepić. Motor jest Mistrzem Polski, więc każdy powinien jakiś tam mniejszy większy przykład brać – skończył żużlowiec Polonii.

Falubaz Zielona Góra
Fot. Marta Astachow

Motor Lublin a Falubaz Zielona Góra

Czy faktycznie można postawić obie drużyny na równi? Jeżeli chodzi o historię to na pewno nie, ale ostatni sezon i sposób działania już chyba tak. Falubaz w 2023 roku był niepokonany w 1. Lidze Żużlowej i nikt nie mógł go powstrzymać na drodze do Ekstraligi. Motor co prawda przegrał kilka meczów w tym sezonie, ale w najważniejszych momentach nie zawiódł. Obie drużyny operacyjnie funkcjonują bardzo dobrze i nie słychać o żadnych wewnętrznych tarciach czy aferach. Jedna i druga drużyna była najlepsza w swojej lidze, czy utrzymają to na kolejny sezon? Czy pomysł, koncepcja Falubazu na Ekstraligę wypali?

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *