Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Młody Brytyjczyk o powodach swojego transfery do Łodzi: „Nie będę ukrywać, że ogromną rolę w tym transferze odegrał trener Maciej Jąder”.

Żużel
fot. Arkadiusz Siwek

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Młody Brytyjczyk o powodach swojego transfery do Łodzi: „Nie będę ukrywać, że ogromną rolę w tym transferze odegrał trener Maciej Jąder”.

W nadchodzącym sezonie Drew Kemp będzie reprezentował barwy H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Brytyjczyk opowiedział m.in. dlaczego akurat wybrał Łódź oraz o potencjalnej rywalizacji o miejsce w zespole.

Poprzedni sezon Drew Kemp spędził w barwach Kolejarza Rawicz. Brytyjczyk, jeżdżąc z „Niedźwiadkiem” na plastronie zdobył 51 punktów oraz 5 bonusów w 37 wyścigach, co przełożyło się na średnią 1,378. Kemp zajął 38 lokatę wśród najskuteczniejszych żużlowców Krajowej Ligi Żużlowej. W nadchodzącym sezonie 22-latek będzie reprezentował H. Skrzydlewska Orzeł Łódź w Metalkas 2. Ekstralidze.

– Powodów było całe mnóstwo, ale wszystko sprowadza się do tego, że Łódź to świetne miejsce dla każdego zawodnika. Macie fantastyczny stadion z doskonałym do ścigania torem. Zdecydowanie uważam, że w takim otoczeniu jestem w stanie się rozwijać i w przyszłości dojść do poziomu, na którym mi zależy. Poza tym nie będę ukrywać, że ogromną rolę w tym transferze odegrał trener Maciej Jąder, z którym miałem okazję współpracować w Rawiczu.

Wydaje mi się, że gdyby nie on, to nie wylądowałbym w Orle. Bardzo zależało mu na tym, żebym został częścią prowadzonej przez niego drużyny i dlatego położył mi na stole konkretną ofertę. Cieszę się, bo osoba szkoleniowca będzie dla mnie sporym ułatwieniem. Zawsze jest lepiej, kiedy w nowym otoczeniu masz wokół siebie znajome twarze. W moim przypadku to szczególnie istotne, bo o Polsce wiem nadal bardzo niewiele. Nie znam tu właściwego nikogo. – przyznał Kemp dla orzel.lodz.pl

Kadra H. Skrzydlewska Orzeł Łódź na nadchodzący sezon składa się z siedmiu seniorów, w tym dwóch do lat 24. Rywalizacja o miejsce w podstawowym składzie w roli U24 będzie między Benjaminem Basso oraz właśnie Drew Kempem. Obaj zawodnicy nadal nie ugruntowali swojej pozycji w polskiej lidze, za to w ostatnich latach zbierali doświadczenie na torach w Wielkiej Brytanii.

– Zawsze wychodzę z założenia, że zawodnik powinien zasłużyć sobie na miejsce w składzie. A ja nadal nie jestem zbyt znany działaczom w Polsce, więc muszę zacząć regularnie punktować na wysokim poziomie, by systematycznie startować. To zupełnie normalne. Gdybym jednak nie wierzył, że przebiję się do zespołu, to nie podpisałbym kontraktu w Łodzi i nie zainwestowałbym wszystkich swoich pieniędzy. Przyszedłem do Orła, by jeździć regularnie i wierzę, że pod koniec sezonu będę mógł powiedzieć, że udało mi się tego dokonać. – twierdzi Drew Kemp

Orzeł Łódź
Fot. Łukasz Wilk
Żużel gksż
Fot. Sonia Kaps

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *