Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Będzie wielki powrót do Krosna?! Lebedevs opuści Unię?

żużel. Lebiediew
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Piotr Ziomek

Żużel. Będzie wielki powrót do Krosna?! Lebedevs opuści Unię?

Andzejs Lebedevs to jeden z liderów Fogo Unii Leszno. Ten sezon nie jest jednak łatwy dla Łotysza, który podczas upadku w Gorzowie doznał poważnej kontuzji. Po porażce w Zielonej Górze, nad Unią zawisło bardzo poważne widmo spadku. Co więc zrobi Lebedevs, jeśli Fogo Unia spadnie z PGE Ekstraligi?

Z naszych informacji wynika, że jeśli Fogo Unia Leszno spadnie z PGE Ekstraligi, to Andzejs Lebedevs ma wrócić do Cellfast Wilków Krosno! Mówi się, że zawodnik zawarł taką umowę z firmą Cellfast, która jest jego głównym sponsorem. Firma bardzo mocno wspiera go także w cyklu Speedway Grand Prix, na którym bardzo mocno zależy Łotyszowi.

Cellfast Wilki Krosno mają w planach szybki powrót do najlepszej ligi świata. Ten sezon został już jednak prawdopodobnie spisany na straty, więc właściciele bardzo mocno główkują na temat przyszłego roku. Pozostanie w Krośnie ogłosił już obecny lider zespołu, Dimitri Berge. Francuz legitymuje się obecnie średnią na poziomie 2.318 punktu na bieg, co jest topowym wynikiem na tle całej ligi. To prawdziwy lider z krwi i kości.

Jeśli do Berge dołączyłby także Lebedevs, to Cellfast Wilki praktycznie z miejsca staną się jednym z głównych faworytów do awansu. Trzy ostatnie sezony na poziomie Metalkas 2 Ekstraligi, Łotysz kończył w czołowej piątce najlepszych zawodników, pod względem średniej punktu na bieg. W roku 2022 był nawet najlepszym zawodnikiem ligi, a jego średnia wyniosła 2.374 punktu na bieg. Obecnie w PGE Ekstralidze radzi sobie on poprawnie, jednak bez fajerwerków. Andzejs Kapitalnie spisuje się na torze w Lesznie, jednak bardzo blado wypada jego forma na wyjazdach.

Unia Leszno
Fot. Paweł Wilczyński
Nowy zawodnik
Fot. Patrycja Sobiech

Dołącz do nas na YouTube – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *