Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Bartosz Zmarzlik wkracza na tor! Brat zabiera głos

Bartosz Zmarzlik
Fot. Marta Astachow

Autor: Redakcja

Żużel. Bartosz Zmarzlik wkracza na tor! Brat zabiera głos


Bartosz Zmarzlik, czterokrotny mistrz świata w indywidualnej jeździe na żużlu, powrócił na tor podczas pierwszego treningu sezonu, a to dopiero preludium do emocjonujących wydarzeń, które czekają polskiego mistrza.

Przybycie Zmarzlika do Gniezna, gdzie odbył się pierwszy trening, spotkało się z entuzjazmem kibiców. Paweł Zmarzlik podkreślił, że to był jedynie trening mający na celu ponowne oswojenie się z motocyklem po długiej zimowej przerwie. Brat mistrza zaznaczył, że to dopiero przygrywka przed spektakularnymi wydarzeniami, które już niedługo mają nastąpić.

Akcja „złoto”, czyli testowanie nowego sprzętu i rozwiązań na sezon 2024, jest w trakcie przygotowań. Paweł Zmarzlik zdradza, że cała ta pasjonująca inicjatywa rozpocznie się za około dwa tygodnie. Mimo tego, że co do silników nie przewiduje się rewolucji, to Zmarzlik może zaskoczyć drobnymi, lecz istotnymi ulepszeniami.

W minionym roku polski żużlowiec mierzył się z pewnymi problemami z silnikami, ale nie zrażał się trudnościami. Teraz, przed kolejnymi treningami, nie jest jeszcze pewne, gdzie się odbędą. Decyzja będzie zależała od pogody i dostępności torów w Polsce, co sprawia, że sytuacja jest niezwykle dynamiczna.

Kibice, śledząc zdjęcia i filmiki z treningu w Gnieźnie, twierdzą, że przyjazd Zmarzlika na pierwsze zajęcia tam stał się tradycją na początek sezonu. Ekscytowani widokiem mistrza na torze, serdecznie zapraszają go na kolejne treningi, gdy tylko będzie miał na to ochotę.

Przypomnijmy, że 20 i 21 marca Zmarzlik weźmie najprawdopodobniej udział w sparingowym dwumeczu Motoru z Arged Malesą Ostrów. 24 marca czeka go udział w Kryterium Asów w Bydgoszczy, a 31 marca planuje start w Memoriale im. Edwarda Jancarza w Gorzowie.

Wszystko wskazuje na to, że przed nami ekscytujący sezon żużlowy z udziałem jednego z najbardziej utalentowanych i utytułowanych zawodników w tej dyscyplinie sportu – Bartosza Zmarzlika. Kibice z niecierpliwością oczekują na spektakularne emocje i widowisko na torze, które bez wątpienia dostarczy im ich ulubiony mistrz.

Żużlowcy
Fot. Taylor Lanning
Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *