Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa/Metalkas 2. Ekstraliga/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Kolejne kluby organizują pierwsze treningi. Na jednym z nich pojawił się Bartosz Zmarzlik

Żużel
Fot. Start Gniezno Facebook

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Kolejne kluby organizują pierwsze treningi. Na jednym z nich pojawił się Bartosz Zmarzlik

Już w tym miesiącu oficjalnie rozpocznie się długo wyczekiwany przez wszystkich fanów sezon żużlowy. Za parę tygodni będziemy świadkami takich imprez jak: Kryterium Asów w Bydgoszczy, Memoriału Edwarda Jancarza czy startu Krajowej Ligi Żużlowej. Obecnie jednak wiele polskich torów jest przygotowywanych, a na części z nich pojawili się już zawodnicy, by zaliczyć pierwsze treningowe jazdy w tym roku.

Bezapelacyjne pierwsi wyjechali na tor w Rzeszowie, gdzie Stal zorganizowała trening już w końcówce lutego. W ostatnich dniach ryk silników motocykli mogliśmy usłyszeć także na innych stadionach. Na treningi wyjechali w Częstochowie, gdzie razem z juniorami jeździł nawet trener juniorów i kadry U24 Włókniarza, Sebastian Ułamek. Ponadto jazdy zorganizowano również w Rawiczu. Tamtejszy klub, mimo że nie wystartuje w tegorocznej Krajowej Lidze Żużlowej, zorganizował w sobotę i niedzielę treningi dla chętnych zawodników, a z tej możliwości skorzystali między innymi Tomasz Gapiński i Norbert Kościuch.

Dzisiaj natomiast do grona ośrodków, które mają już za sobą pierwsze jazdy, dołączyły aż 3 polskie miasta. W serwisie X rzecznik prasowy Wilków Krosno Piotr Bąk opublikował film, na którym mogliśmy zobaczyć, że miejscowa ekipa odbyła już pierwszy trening na swoim domowym obiekcie. Na tor wyjechali również w Toruniu, czym w swoich mediach społecznościowych pochwalił się Emil Sajfutdinow. Trzecim ośrodkiem było Gniezno, które planowało na dzisiaj pierwsze jazdy w tym roku. Doszły one do skutku, a na stadionie pojawili się również kibice wyczekujący już pierwszych wyścigów w nowym sezonie. Co ciekawe w pierwszej stolicy Polski na treningu mogli oni oglądać czterokrotnego mistrza świata, gdyż na treningu pojawił się Bartosz Zmarzlik.

Z pewnością jeśli pogoda na terenie naszego kraju będzie dopisywać, to w nadchodzących dniach pierwsze treningi będą pojawiały się w większej ilości miast. Jest to bardzo dobra informacja nie tylko dla kibiców, ale również całego środowiska żużlowego, które z niecierpliwością wyczekuje pierwszych wyścigów w 2024 roku.

żużel
Fot. Marta Astachow
376408870 6849680751736569 4731794282699817109 n
Fot. Łukasz Wilk

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *