Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Australijczyk z dziką kartą na Tauron SEC w Grudziądzu! Szokująca nominacja

tauron sec
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Australijczyk z dziką kartą na Tauron SEC w Grudziądzu! Szokująca nominacja

Max Fricke otrzymał dziką kartę na występ podczas 2. rundy cyklu Tauron Speedway Euro Championship, która odbędzie się 20 lipca w Grudziądzu. Nominacja ta szokuje, ponieważ jak sama nazwa wskazuje, są to mistrzostwa Europy, a Australia bynajmniej krajem europejskim nie jest.

Organizatorzy napisali w poście „zmieńmy zasady gry” o informacji, że to właśnie Max Fricke pojedzie z dziką kartą podczas turnieju w Grudziądzu. Sportowo nominacja ta broni się w 100%. W końcu Australijczyk jest liderem miejscowego ZOOleszcz GKM-u. Niektórzy kibice i eksperci będą mieli jednak swoje wątpliwości. W końcu mistrzostwa Europy to mistrzostwa Europy. Z drugiej jednak strony, Fricke pojedzie tylko w jednym turnieju. Nie będzie on mógł zatem włączyć się do walki o medale, a podniesie poziom lipcowych zawodów przy ulicy Hallera.

Być może jednak przyznanie dzikiej karty żużlowcowi z Antypodów będzie swego rodzaju przetarciem szlaków przed otworzeniem SEC-u na żużlowców z Australii. Są tacy sympatycy czarnego sportu, którzy twierdzą, że mistrzostwa Europy powinny być otwarte i stać się swego rodzaju oficjalną „drugą ligą” dla FIM Speedway Grand Prix. Awans poprzez wygranie cyklu do elity mogą wywalczyć na razie tylko Europejczycy, co stawia żużlowców przede wszystkim z Australii na nieco gorszej pozycji. Póki co jednak to tylko runda. Fricke powalczy o zwycięstwo na swoim domowym obiekcie!

Max Fricke
Fot. Kazimierz Kożuch
Fricke
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *