Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

GKM Grudziądz przed trudnym meczem. Porażka może spowodować nerwówkę

GKM Grudziądz
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Autor: Krzysztof Choroszy

GKM Grudziądz przed trudnym meczem. Porażka może spowodować nerwówkę

Dziesiąta kolejka PGE Ekstraligi zbliża się do nas wielkimi krokami. Przyniesie nam ona dwa starcia, które będą istotne w walce o utrzymanie. W niedzielę NovyHotel Falubaz Zielona Góra zmierzy się na swoim stadionie z Fogo Unią Leszno, do której składu wraca Janusz Kołodziej. Dwa dni wcześniej, w piątek z kolei inna ekipa walcząca o pozostanie w elicie ZOOleszcz GKM Grudziądz pojedzie z osłabioną Betard Spartą Wrocław. To spotkanie może okazać się bardzo ważne dla grudziądzan.

Ścisk w walce o pozostanie w PGE Ekstralidze

Przed nami pięć ostatnich kolejek, co oznacza, że walka o utrzymanie robi się coraz bardziej emocjonująca. Aktualnie na ostatnim miejscu znajduje się Fogo Unia Leszno z pięcioma punktami na swoim koncie. O jedno „oczko” więcej ma siódmy ZOOleszcz GKM Grudziądz. Na dwóch miejscach wyżej przewaga nie jest również duża, gdyż siedem punktów mają zarówno NovyHotel Falubaz Zielona Góra jak i KS Apator Toruń. Każdy punkt może być więc na wagę utrzymania w najlepszej żużlowej lidze świata.

Niemoc wrocławian na wyjazdach

Jadący w piątek z wrocławską Spartą grudziądzanie chcą zwyciężyć i dopisać na swoje konto bardzo ważne punkty. Wiadomo, że wygrane z potencjalnie lepszymi drużynami mogą pomóc w utrzymaniu się w lidze. Starcie z żółto-czerwonymi będzie dla GKM-u okazją. Sparta zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli, ale na wyjazdach zdobyła w tym sezonie zaledwie jedno „oczko”. Wiele mówi się o niemocy podopiecznych Dariusza Śledzia w delegacji. Dodatkowym faktem przemawiającym na niekorzyść drużyny z Wrocławia jest fakt kontuzji Taia Woffindena. Brytyjczyka zastąpi Francis Gusts, od którego nie wiadomo, czego można się spodziewać.

Grudziądz idealnym terenem do przełamania dla Sparty

Betard Sparta Wrocław będzie jednak chciała przełamać w końcu swoją niemoc na wyjazdach, a Grudziądz wydaje się idealnym terenem do tego. Psychologicznie może być to ważny mecz dla ekipy ze stolicy Dolnego Śląska, która uskrzydlona ewentualnym zwycięstwem mogłaby później prezentować się już lepiej w delegacjach, co będzie ważne również podczas fazy play-off. Na takie zwycięstwo nie chcą pozwolić zawodnicy z Grudziądza. Może się bowiem okazać, że taka strata punktów mogłaby kosztować GKM nawet spadek do Metalkas 2. Ekstraligi.

448892856 1091012185965944 3301996001658462921 n
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Ważny mecz dla GKM-u w kontekście walki o utrzymanie

W przypadku przegranej „Gołębie” musiałyby liczyć na potknięcia rywali w kolejnych meczach. Ważnym aspektem dla ekipy z Grudziądza byłby niedzielny mecz w Zielonej Górze. W takiej sytuacji potencjalne zwycięstwo Fogo Unii Leszno zepchnęłoby ich na ostatnie miejsce i pogorszyłoby sytuację drużyny prowadzonej przez Roberta Kościechę. Dla GKM-u ważne będzie więc pokazanie się z jak najlepszej strony i zwycięstwo nad Spartą, które dałoby większy spokój i oddech w walce o pozostanie w PGE Ekstralidze, a co najważniejsze grudziądzanie nie musieliby oglądać się na wyniki innych rywali tak bardzo, jak byłoby to w sytuacji porażki.

Piątkowe spotkanie, jak każde kolejne, będzie więc ważne dla ekipy gospodarzy. Wszystkie punkty są w ich przypadku na wagę złota, a na pewno pokonanie jadącej na wyjeździe Sparty wydaje się możliwe. Nie będzie to łatwe zadanie, gdyż wrocławianie bardzo chcą się przełamać w meczach wyjazdowych, co można wyczuć w obozie żółto-czerwonych. Ewentualna porażka może być jednak kosztowna i spowodować, że wszyscy w Grudziądzu będą z niepokojem spoglądać na niedzielne spotkanie Falubazu z Unią.

449144032 1091004609300035 8047214380346284080 n
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *