Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Australijczyk nie otrzymał pieniędzy od poprzedniego klubu „Nie zarobiłem praktycznie nic, to był start od zera”

Żużel
Fot. Czarny Productions

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Australijczyk nie otrzymał pieniędzy od poprzedniego klubu „Nie zarobiłem praktycznie nic, to był start od zera”

Gościem jednego z ostatnich magazynów Best Speedway TV był Ryan Douglas. Zawodnik #OrzechowaOsada PSŻ Poznań jest objawieniem początku sezonu w Metalkas 2. Ekstralidze. Podczas rozmowy opowiedział o swoich inwestycjach na starty poziom rozgrywkowy wyżej i trudnościach przez sytuację finansową poprzedniego klubu.

Dla Ryana Douglasa jest to pierwszy sezon na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce. Wcześniej przez trzy lata z powodzeniem ścigał się w barwach Kolejarza Rawicz w jeszcze wtedy 2. lidze żużlowej. Z roku na rok Australijczyk notował progres swojej średniej punktowej na wyścig, co złożyło się na opuszczenie „Niedźwiadków”. Drużyna z Rawicza nie przystąpiła do tegorocznych rozgrywek Krajowej Ligi Żużlowej przez problemy finansowe. Sytuacja klubu z Wielkopolski również dotknęła zawodników tego zespołu w tym m.in. Ryana Douglasa.

– To była dość duża inwestycja w ten sezon. Wcześniej klub z Rawicza pomógł mi załatwić busa, mechanika i wszystkie inne rzeczy. Miałem w zasadzie tylko dwa motocykle. W tym sezonie musiałem zainwestować w to wszystko oraz nowe silniki i części. Był to trudny początek sezonu, oczywiście Rawicz miał w zeszłym roku problemy finansowe, co wpłynęło na moje wyniki. Nie zarobiłem praktycznie nic, to był start od zera. To w zasadzie tyle, mam nadzieję, że ta inwestycja się zwróci w przyszłości, co już powoli widać. Nadal czuję, że jestem na takim poziomie, że wciąż muszę inwestować, aby się rozwijać. – twierdzi Ryan Douglas.

Australijczyk w zimowym okienku transferowym przeniósł się z Rawicza do Poznania. Kiedy był ogłaszany jako nowy zawodnik „Skorpionów”, drużyna miała występować na trzecim poziomie rozgrywkowym w Polsce po spadku z Metalkas 2. Ekstraligi. Jak się później okazało szczęśliwie dla Douglasa #OrzechowaOsada PSŻ Poznań nadal ściga się na zapleczu PGE Ekstraligi i jest aktualnie liderem tego zespołu zajmującego szóstą lokatę w tabeli. W 21 wyścigach zgromadził na swoim koncie 45 punktów i 2 bonusy, co składa się na 6 miejsce wśród najskuteczniejszych żużlowców ligi ze średnią 2,238.

Ryan Douglas
Fot. Emilia Hamerska – Lengas
Ryan Douglas
Fot. Sandra rejzner

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *