Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

W Gnieźnie jednak nie pojadą! Hit Krajowej Ligi Żużlowej odwołany

Krajowej Ligi Żużlowej
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

W Gnieźnie jednak nie pojadą! Hit Krajowej Ligi Żużlowej odwołany

W środę odbyć miało się hitowe spotkanie czwartej kolejki Krajowej Ligi Żużlowej. Ultrapur Start Gniezno na swoim torze miało zmierzyć się z Trans MF Landshut Devils. W poniedziałek mecz stanął pod ogromnym znakiem zapytania. Przez nawałnicę, która tego dnia przeszła przez Gniezno, tor na miejscowym stadionie był praktycznie w całości zalany. Gospodarze włożyli jednak wiele wysiłku w przygotowanie owalu do spotkania. Do starcia jednak nie dojdzie, a władze poinformowały o jego odwołaniu.

Poniedziałek był szokującym dniem dla mieszkańców Gniezna. Ogromna nawałnica spowodowała paraliż miasta, a zdjęcia z pierwszej stolicy Polski szybko obiegły internet. W wyniku intensywnych opadów atmosferycznych ucierpiał również gnieźnieński tor. Jak przedstawił klub w mediach społecznościowych, był on prawie cały zalany. Miejscowi wykonali jednak kawał dobrej roboty i zdołali doprowadzić nawierzchnię do użytku, a we wtorek odbył się trening zawodników Startu. Wszystko wskazywało na to, że środowe spotkanie się odbędzie.

Tak się jednak nie stanie, gdyż władze Krajowej Ligi Żużlowej za pośrednictwem oficjalnych profili poinformowały o odwołaniu meczu pomiędzy Ultrapur Startem Gniezno a Trans MF Landshut Devils. Powodem decyzji organu zarządzającego rozgrywkami są niekorzystne prognozy pogody, które zapowiadają intensywne opady deszczu w czasie, kiedy miał odbyć się hit najniższego szczebla rozgrywek w Polsce.

Nowy termin spotkania dwóch silnych ekip na trzecim poziomie rozgrywkowym zostanie podany w przyszłości. Z kolei następny mecz zespół gości pojedzie już w najbliższą niedzielę. Żużlowcy z Landshut zmierzą się w zaległym starciu z innym rywalem na wyjeździe, a będzie nim OK Kolejarz Opole. W przypadku drużyny z Gniezna kolejnym planowanym spotkaniem ma być również wyjazdowa potyczka z opolanami. Została ona zaplanowana na 1 czerwca.

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński
Żużel
Fot. Sandra Rejzner

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×