Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Adrian Gała może być liderem i uratować Wybrzeże. Tak uważa były zawodnik

Adrian Gała
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Adrian Gała może być liderem i uratować Wybrzeże. Tak uważa były zawodnik

W niezwykle trudnej sytuacji znalazło się Energa Wybrzeże Gdańsk w Metalkas 2. Ekstralidze. W weekend dwa domowe mecze wygrał #OrzechowaOsada PSŻ Poznań, czym znacznie oddalił od siebie wizję spadku. Gdańszczanie pozostali daleko z tyłu, na samym dnie ligowej tabeli. Nie wszystko jest jednak stracone, ponieważ przed nami jeszcze cała runda rewanżowa.

Na lokalnym portalu sport.trojmiasto.pl szanse gdańskiej ekipy ocenił Dariusz Stenka, były żużlowiec Wybrzeża. Zasłużony zawodnik speedwaya nad morzem przyznaje, że na tę chwilę to jego macierzysty klub jest teraz najpoważniejszym kandydatem do spadku. Kibicowska wiara jednak nie pozwala mu na pogodzenie się z tą sytuacją. Wiara nadal pozostaje.

Wszystko wskazuje na to, że są najpoważniejszym kandydatem do spadku do Krajowej Ligi Żużlowej. Jestem jednak optymistą i wierzę, że uda się uniknąć relegacji. Przed Energą Wybrzeżem jeszcze połowa sezonu i wiele może się zmienić. Uważam, że jak co roku, gdańszczanom uda się prześlizgnąć i zakończą rozgrywki na bezpiecznej pozycji — czytamy w tekście Dariusza Stenki.

Były zawodnik mocno zaskoczył stwierdzeniem, kto może być liderem zespołu w drugiej części sezonu. Wskazał on bowiem na Adriana Gałę, zwłaszcza w kontekście meczów domowych. Jednocześnie jednak wskazuje, że być może zawodnikowi powinien ktoś podpowiedzieć, jak ma jechać.

Z pozytywów mogę powiedzieć, że podoba mi się Adrian Gała. To naprawdę waleczny zawodnik. Ma trochę problemów technicznych z jazdą, ale nie boi się i jeździ odważnie. Widać też po nim, że brakowało mu startów i myślę, że wraz z biegiem czasu na pewno się rozkręci. Myślę, że może zaskoczyć i będzie jeszcze liderem Energi Wybrzeża, zwłaszcza na gdańskim torze. Pamiętam, że gdy jeździł w Gdańsku dwa lata temu, to przywoził dużo punktów. Może powinien ktoś mu podpowiedzieć, jak ma jechać. Naprawdę wierzę w tego zawodnika — pisze dla sport.trojmiasto.pl Dariusz Stenka.

Adrian Gała jest od ponad roku na celowniku wielu kibiców, ale zdarzają się również przypadki, że o jego nieumiejętnej jeździe wypowiadają się sami zawodnicy. Po meczu przeciwko H. Skrzydlewska Orłowi Łódź w mocnych słowach jego postawę na torze skomentował Tomasz Gapiński. Na ten moment trudno wyobrazić sobie, by Gała był w stanie zostać liderem drużyny na poziomie Metalkas 2. Ekstraligi.

438118957 7755479547823347 5113833116047135261 n
Fot. Łukasz Wilk
FB IMG 1712490622317
Fot. Energa Wybrzeże Gdańsk

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *