Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Tabela Metalkas 2. Ekstraliga. Zmiana lidera, świetna sytuacja PSŻ

tabela metalkas 2. ekstraliga
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Tabela Metalkas 2. Ekstraliga. Zmiana lidera, świetna sytuacja PSŻ

W niedzielę, 9 czerwca zamknęliśmy szóstą kolejkę Metalkas 2. Ekstraligi. Została ona rozbita na dwie części, a część drużyn odjechała już swoje spotkania z następnej serii pojedynków. Spójrzmy jednak na to, jak prezentuje się tabela na ten moment.

W Bydgoszczy zmierzyły się ze sobą dwie najlepsze na tym etapie sezonu drużyny. Innpro ROW Rybnik przyjeżdżał do miasta nad Brdą niepokonany, jednak pod nieobecność Brady’ego Kurtza Rekiny zostały zmiecione z powierzchni bydgoskiego owalu. Gospodarze zniszczyli swoich rywali w drugiej części meczu i wygrali aż 61:29. Dzięki temu objęli prowadzenie w tabeli, ponieważ zrównali się „oczkami” z rybniczanami, jednak oczywiście mają na ten moment lepszy bilans bezpośredni, a także dużo lepszy bilans małych punktów.

Po dwóch domowych zwycięstwach w piątek oraz niedzielę spory awans zaliczyła #OrzechowaOsada PSŻ Poznań. Skorpiony wygrały zaległe spotkanie z Abramczyk Polonią Bydgoszcz na początek weekendu, a na jego zakończenie po niezwykle wyrównanym boju poskromiły również Texom Stal Rzeszów. Tym samym znacznie oddalili wizję spadku, która musiała głęboko w oczy zajrzeć gdańszczanom. Oni podczas ostatnich kilku dni mogli się jedynie przyglądać rywalizacji innych drużyn.

Tabela Metalkas 2. Ekstraligi po 6. kolejce

obraz 2024 06 09 201847642
mecz w poznaniu

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×