Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. 16 latek umiarkowanie zadowolony mimo udanego debiutu i pierwszego punktu w Ekstralidze

Żużel
Fot. Facebook/Malkiewicz Speedway team

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. 16 latek umiarkowanie zadowolony mimo udanego debiutu i pierwszego punktu w Ekstralidze

Środowy hit ostatniej kolejki sezonu zasadniczego PGE Ekstraligi, pomiędzy Spartą Wrocław a Motorem Lublin, przyniósł parę ważnych wydarzeń. Jednym z nich można nazwać debiut utalentowanego Kevina Małkiewicza w PGE Ekstralidze, który wypożyczony został do Wrocławia i już w pierwszym meczu dla klubu ze stolicy Dolnego Śląska zdobył pierwsze punkty w karierze.

Bartosz Smektała – “Ulżyło nam, że utrzymaliśmy się w lidze, bo zaczynało się robić niebezpiecznie.”

Bartosz Smektała – “Ulżyło nam, że utrzymaliśmy się w lidze, bo zaczynało się robić niebezpiecznie.”W wywiadzie dla Canal+ 16-letni wychowanek GKM-u Grudziądz wypowiedział się na temat swojego debiutu. Małkiewicz powiedział, że jazda na motocyklu sprawia mu radość i bardzo się cieszy, że udało mu się zdobyć te pierwsze punkty.

„Jazda na motocyklu, bardzo fajnie się jeździ, no i ten pierwszy punkt, bardzo fajnie, że zdobyłem go dzisiaj, i co jedziemy dalej” – mówił w wywiadzie dla Canal+ Kevin Małkiewicz.

Następnie utalentowany młodzieżowiec zapytany został o to, czy trenował już na torze we Wrocławiu, czy spotkanie było pierwszą sytcznością z tym torem. Kevin odpowiedział, że miał tutaj jeden trening przed środowym spotkaniem i wykorzystał go w stu procentach, podczas meczu spróbował przełożeń z treningu, ale pierwszy wyścig nie poszedł, drugi też nie był najlepszy, lecz udało mu się zdobyć punkty, a trzeci też trochę przekombinowali z ustawieniami.

„Miałem dotychczas jeden trening, wykorzystałem go w stu procentach, ile się dało i dzisiaj właśnie spróbowałem te przełożenia, pierwszy wyścig nie poszło, drugi też tak trochę słabiej, ale ten pierwszy punkt, no i trzeci też właściwie przekombinowaliśmy coś” – powiedział Małkiewicz.

Dla 16-letniego diamentu szkółki GKM-u Grudziądz jazda we Wrocławiu na pewno przyniesie sporo korzyści. Będzie on miał doświadczenie z walki o najwyższe cele, jakim jest mistrzostwo Polski, a także w składzie ma obok siebie świetnych zawodników, którzy z pewnością będą mu pomagać

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *