Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Znana przyszłość Bartłomieja Kowalskiego! Będzie w Sparcie przez dłuższy czas

Bartłomieja Kowalskiego
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Znana przyszłość Bartłomieja Kowalskiego! Będzie w Sparcie przez dłuższy czas

Ostatni dzień okienka transferowego to seria ogłaszania kolejnych zawodników przez kluby na sezon 2024. Tym razem do gry weszła Betard Sparta Wrocław. Drużynowy wicemistrz Polski wrzucił w swoje media społecznościowy film z udziałem Bartłomieja Kowalskiego.

To, że Kowalski zostanie w Sparcie, było jasne. Żużlowiec, który skończył w tym roku wiek juniora, nie może wyobrazić sobie lepszego miejsca do rozpoczęcia kariery seniorskiej. 21-latek zna klub już bardzo dobrze, bo jeździ na Dolnym Śląsku od 2022 roku.

Klub jednak nieco zaskoczył kibiców, że kontrakt podpisano od razu na dwa lata. Oznacza to, że Kowalski będzie jeździł w barwach Sparty minimum do 2025 roku włącznie. Jest to korzystna umowa dla obu stron. Zawodnik będzie miał spokój i uniknie presji pracy na nowy kontrakt już w pierwszym sezonie w gronie seniorów. Jednocześnie dostanie szansę zmienienia otoczenia w chwili, gdy pozostanie mu jeszcze jeden rok jako zawodnik do lat 24. Klub z kolei zagwarantował sobie solidnego na papierze żużlowca do lat 24. na dłużej niż tylko jeden sezon.

Przed 21-latkiem być może najważniejszy sezon w karierze. Dobrze bowiem wiemy, jak problematyczne niekiedy jest przejście w wiek seniora nawet dla tych najbardziej utalentowanych zawodników. Sezon 2023 Bartłomiej Kowalski zakończył ze średnią 1,716 punktu na bieg. W 2024 będzie chciał jak najbardziej zbliżyć się do tego wyniku.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV DZIŚ NA ŻYWO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×