Żużel - Best Speedway Tv

Znamy kalendarz Bauhaus-Ligan 2023 | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
kalendarz

Znamy kalendarz Bauhaus-Ligan 2023

Znamy kalendarz Bauhaus-Ligan 2023

Poznaliśmy kalendarz Bauhaus-Ligan na sezon 2023. Żużlowcy w Szwecji na tory wrócą 2 maja a finały zaplanowane zostały na 12 i 19 września. Co ciekawe, podczas tworzenia kalendarza konsultowano się z władzami lig w Anglii, Polsce i Danii oraz brano pod uwagę cykle SGP i SEC.

Rozgrywki Bauhaus-Ligan należą do najsilniejszych na starym kontynencie i sięgają roku 1948. W sezonie 2022 po swój szósty tytuł mistrzowski sięgnęła ekipa Smederna Eskilstuna, która będzie także faworytem do jego obronienia w sezonie 2023. Przed przyszłym sezonem, liga przeszła kilka zmian o którym powiedział Mikael Holmstrand. Powiedział on także, że podczas tworzenia kalendarza konsultowano się z władzami lig w Anglii, Polsce i Danii oraz brano pod uwagę cykle SGP i SEC.

– Porozumienie z innymi krajami ułatwiło pracę z kalendarzem, ponieważ nie musimy brać pod uwagę, jakie mecze rozgrywane są w Polsce w piątki. Wcześniej niektóre kluby nie chciały wypuszczać żużlowców do Szwecji dzień przed ważnym meczem w Polsce, co czasem prowadziło do nierównych składów na naszych czwartkowych meczach. Ponadto porozumienie oznacza również, że mocniejsze profile wracają teraz do Szwecji, co jest dobre dla ligi – powiedział Mikael Holmstrand w rozmowie z elitspeedway.com

W Australii walczą o uratowanie stadionu. Nierówna walka z żywiołem

W sezonie 2022 mecze w Bauhaus-Ligan będą rozgrywane głównie we wtorki a kolejną zmianą, która została wprowadzona po konsultacjach z klubami, jest nieco wcześniejsze zakończenie sezonu. Dlatego dwie rundy zostały prezsunięte na wcześniejsze terminy.

Jak mówi Mikael Holmstrand, po sezonie zasadniczym drużyny z miejsc 3-6 przechodzą do ćwierćfinałów, w których to drużyna która zajęła trzecia miejsce wybiera, z którą z ekip z miejsc 5/6 chce rywalizować. Zwycięzcy ćwierćfinałów przechodzą do półfinałów, gdzie zwycięzca fazy zasadniczej wybiera, z którym chce się zmierzyć.

Kalendarz Bauhaus-Ligan 2023:
Bauhaus Ligan
Fot. elitspeedway.com

Fot. Veronica Larsson

Reklamy

MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV

Znamy kalendarz Bauhaus-Ligan 2023

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×