Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Zmarzlik pisze historię! Kolejne rekordy w Speedway Grand Prix na żużlu

Zmarzlik
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Paweł Płóciniak

Zmarzlik pisze historię! Kolejne rekordy w Speedway Grand Prix na żużlu

Sobotni turniej Grand Prix opóźniony z powodu opadów deszczu w Malilli padł łupem Bartosza Zmarzlika. Czterokrotny indywidualny mistrz świata zwyciężył po raz 24. w rundzie Grand Prix, co jest rekordem wszech czasów. Polak wyprzedził w tej klasyfikacji Australijczyka Jasona Crumpa, który na swoim koncie zgromadził 23 triumfy.

Dla Zmarzlika pierwsze miejsce w Malilli było inauguracyjnym zwycięstwem w cyklu Grand Prix w tym sezonie. Wyjątkowo długo musiał na nie czekać, bo udało mu się to dopiero w piątej rundzie. Zawodnik Orlen Oil Motoru Lublin ma serię ośmiu sezonów z rzędu z minimum jednym wygranym turniejem i za rok będzie miał szansę ją kontynuować.

Była to czwarta wygrana Zmarzlika w Grand Prix Szwecji w Malilli. Wcześniej udawało mu się to w 2017, 2021 i 2022 roku. W klasyfikacji zwycięstw w jednym mieście czterokrotny mistrz świata awansował na drugie miejsce, za plecami Tomasza Golloba. Mistrz Świata z 2010 roku siedmiokrotnie okazywał się najlepszy na swoim ulubionym torze w Bydgoszczy.

Nie tylko zwycięstwami można bić rekordy, ale także samymi występami w finałach. Kapitan Orlen Oil Motoru Lublin wjechał do wielkiego finału po raz ósmy z rzędu i jest to seria plasująca się w czołówce w całej historii cyklu Grand Prix. Jest to również wyrównanie swojej najlepszej serii, którą wyśrubował w 2022 i 2023. Następny turniej odbędzie się w jego macierzystym Gorzowie.

448493140 920192743454378 8295033751926043213 n
Fot. Taylor Lanning
GQNoDdzXAAAyzA
Fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *