Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Jest zgoda na transfer! Dwa kluby w grze o Krzysztofa Sadurskiego

Transfer
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Jest zgoda na transfer! Dwa kluby w grze o Krzysztofa Sadurskiego

Krzysztof Sadurski reprezentował w tym roku barwy Cellfast Wilków Krosno. Wychowanek Unii Leszno radził sobie na tyle dobrze, że wbudził zainteresowanie ekstraligowych klubów po spadku swojej drużyny do 1. Ligi Żużlowej. Wilki dały mu zielone światło na transfer.

Z naszych informacji wynika, że dwoma klubami zainteresowanymi usługami 20-latka są Enea Falubaz Zielona Góra oraz For Nature Solutions KS Apatoru Toruń. Oczywiście Falubaz na początku musi wygrać finałowy dwumecz o awans z ROW-em Rybnik, ale jeśli to się uda, nie będzie w tym nic dziwnego, jeśli klub z lubuskiego ruszy po juniora. Formacja młodzieżowa wymaga wzmocnienia.

W Toruniu z kolei młodzieżowcy zawiedli w tym sezonie na całej linii. Transfer Sadurskiego może pozwolić odetchnąć przez rok i dać czas miejscowym młodzieżowcom na zebranie doświadczenia i budowanie swojej pozycji w zespole bez presji. Odpowiedzialność za zdobywanie punktów spoczywałaby na barkach 21-letniego w przyszłym roku zawodnika.

Krzysztof Sadurski musi podjąć ważną decyzję. Przed nim ostatni rok na pozycji juniora i wybór klubu może również determinować jego przyszłość po sezonie 2024. W tym roku w PGE Ekstralidze w barwach Cellfast Wilków Krosno uzyskał średnią 1,120 punktu na bieg, co plasowało go na 43. miejscu wśród sklasyfikowanych zawodników.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *