Żużel - Best Speedway Tv

Wymarzony zestaw par pierwszej kolejki PGE Ekstraliga według Best Speedway Tv | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wymarzony zestaw par pierwszej kolejki PGE Ekstraliga według Best Speedway Tv

pierwszej kolejki

Wymarzony zestaw par pierwszej kolejki PGE Ekstraliga według Best Speedway Tv

Zachęceni przez artykuł redakcji WP SportoweFakty, przedstawiamy nasz wymarzony zestaw par pierwszej kolejki PGE Ekstraligi. Terminarz najlepszej ligi świata zostanie ogłoszony już w najbliższą sobotę, więc pozostaje jeszcze chwila na powróżenie z fusów. Jakie pary w naszej opinii zapewniłyby nam największe emocje nie tylko w pierwszy weekend sezonu, ale także w kontekście dalszej fazy rozgrywek?

Nicki Pedersen o wypadku z Piotrem Pawlickim – “Przez całą moją karierę nikomu nie wyrządziłem takiej krzywdy”

W najnowszej historii PGE Ekstraligi można zauważyć dwie występujące najczęściej zestawienia par w pierwszej kolejce. Aktualny mistrz Polski otwiera sezon z reguły bardzo głośnym starciem z wicemistrzem bądź z faworytem do jednego z medali przed nowym sezonem. Beniaminek z kolei najczęściej dostaje na sam start teoretycznie najłatwiejszego rywala. Mecz ten zawsze odbywa się na torze nowej drużyny w szeregach PGE Ekstraligi. W ten sposób na beniaminka nakładana jest jednak ogromna presja, co nie zawsze wychodzi na dobre. Postanowiliśmy więc w naszych propozycjach nieco przełamać ten schemat.

Idealny zestaw par 1. kolejki według BsTv:

Celfast Wilki Krosno – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa 

ZOOLeszcz GKM Grudziądz – Motor Lublin

Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów

Reklamy

For Nature Solutions Apator Toruń – Betard Sparta Wrocław

Wilki Krosno w pierwszej kolejce zmierzyłyby się z Włókniarzem Częstochowa. Uważamy, że byłby to ciekawy sprawdzian zarówno dla beniaminka, jak i dla brązowych medalistów z sezonu 2022. Włókniarz ma w zwyczaju męczyć się na wyjazdach u teoretycznie słabszych rywali, co nie pozostawiałoby Wilków bez szans. Z drugiej strony porażka Krośnian absolutnie nie przekreśliłaby ich szans na utrzymanie. Na początku sezonu zawodnicy Wilków mogą jeszcze nie być idealnie spasowani z własnym torem, więc zestawienie ich z głównymi rywalami w walce o utrzymanie wiąże się z nałożeniem wielkiej presji i oczekiwań.

Druga para w naszym zestawieniu to ZOOLeszcz GKM Grudziądz i Motor Lublin. Świeżo upieczony mistrz Polski zawitałby na trudny teren, w dodatku do drużyny, dla której będzie się w przyszłym sezonie liczył każdy punkt. Grudziądzanie bowiem będą musieli w pierwszej kolejności się utrzymać, by zacząć w ogóle myśleć o udziale w play-off. Czas na wielkie hity z udziałem mistrza Polski jeszcze przyjdzie. Naszym zdaniem nie warto rzucać najciekawszych meczów z udziałem mistrzów Polski na sam start.

Trzecia para naszej pierwszej kolejki byłaby niewątpliwie najważniejszym spotkaniem tej serii spotkań w kontekście całego sezonu. Zarówno Stal Gorzów, jak i Unia Leszno zostały osłabione przed sezonem 2023. Z Gorzowem pożegnał się Bartosz Zmarzlik, natomiast Leszno opuścił Jason Doyle. W obliczu tych zmian oba zespoły nieco straciły na papierze i mogą być zamieszane w walkę o utrzymanie. Zwycięstwo w bezpośrednim pojedynku z pewnością dałoby spokój na starcie rozgrywek. Przegrana, zwłaszcza wysoka, może z kolei zasiać ziarno niepewności w kontekście dalszej fazy sezonu.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Hitem pierwszej serii spotkań w naszych oczach byłby pojedynek Apatora Toruń ze Spartą Wrocław. Obie drużyny mogą w przyszłym roku walczyć o najwyższe cele. Dla dream teamu z Wrocławia wyjazd na Motoarenę byłby bardzo poważnym sprawdzianem. Ponadto doszłoby do starcia wracających do sportu Emila Sajfutdinowa z Artiomem Łagutą, co byłoby dodatkowym smaczkiem. 

fot. Paweł Wilczyński

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×