Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Zawodnik Wybrzeża Gdańsk bez urazów po upadku w Danii! Rzecznik prasowy klubu przekazał optymistyczne wieści

Wybrzeża Gdańsk
Fot. Kreatiwo Studio / Wybrzeże Gdańsk S.A.

Autor: Krzysztof Choroszy

Zawodnik Wybrzeża Gdańsk bez urazów po upadku w Danii! Rzecznik prasowy klubu przekazał optymistyczne wieści

Dzisiaj w Vojens Duńscy kibice mogli być świadkami emocjonującego turnieju. 16 zawodników stanęło bowiem do walki o miejsca w eliminacjach do tegorocznego Tauron Speedway Euro Championship oraz przyszłorocznego cyklu Speedway Grand Prix. W stawce znalazło się wielu zawodników, którzy mają również doświadczenie z jazdy w Polsce. Niestety już na początku zawodów doszło do niebezpiecznego wypadku.

Już w pierwszym wyścigu dzisiejszych zawodów w Vojens na tor upadli Jesper Knudsen i Niels Kristian Iversen. Na nieszczęście obaj żużlowcy nie byli w stanie kontynuować jazdy i wycofali się z dalszych zawodów. Pierwsze informacje mówiły o tym, że obaj udali się do szpitala na badania. W przypadku Knudesna mówi się o problemach z kciukiem, natomiast u Iversena według pierwszych informacji podejrzewano wstrząśnienie mózgu. Odnośnie zawodnika Energi Wybrzeża Gdańsk pojawiły się jednak nowe informacje.

Informacja o potencjalnej kontuzji zawodnika gdańszczan mogła zaniepokoić gdańskich kibiców. Oznaczałoby to, że będzie on musiał zostać zastąpiony przez innego żużlowca, którym mógłby być Adrian Gała, posiadający w Gdańsku tzw. kontrakt warszawski. Najnowsze informację mogą jednak uspokoić gdańskich kibiców, gdyż jak w serwisie X napisał rzecznik prasowy Wybrzeża, Iversen nie udał się ostatecznie do szpitala i jest poobijany.

437482671 930136745787571 4571286960988154876 n
Fot. Kreatiwo Studio / Wybrzeże Gdańsk S.A.
1 103 1713115748 5748
Fot. Kreatiwo Studio / Wybrzeże Gdańsk S.A.

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *