Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/PGE EKSTRALIGA

Niebezpieczny sparing dla Apatora i Polonii! Lampart brał udział w dwóch wypadkach a Buczkowski i Huckenbeck poobijani

Apatora
Fot. Sonia Kaps

Autor: Redakcja

Niebezpieczny sparing dla Apatora i Polonii! Lampart brał udział w dwóch wypadkach a Buczkowski i Huckenbeck poobijani

Podczas meczu sparingowego pomiędzy Abramczyk Polonią Bydgoszcz a KS Apatorem Toruń, atmosfera gwałtownie nabrała dramatycznych barw, gdy doszło do dwóch niebezpiecznych wypadków z udziałem Krzysztofa Buczkowskiego oraz Wiktora Lamparta.

Wypadek Buczkowskiego i Lamparta

W czwartkowe popołudnie, podczas meczu sparingowego pomiędzy Abramczyk Polonią Bydgoszcz a KS Apatorem Toruń, doszło do bardzo niebezpiecznego wypadku, w którym ucierpiał Krzysztof Buczkowski oraz Wiktor Lampart. Zdarzenie miało miejsce na prostej startowej, gdy Buczkowski próbował wyprzedzić Lamparta. Niestety, miejsca było za mało, co spowodowało zderzenie obu zawodników i ich upadek na tor. Na szczęście obaj szybko się podnieśli i nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Sędzia podjął decyzję o wykluczeniu Buczkowskiego z powodu naruszenia przepisów podczas ataku.

Wypadek Huckenbecka i Lamparta

W siódmym biegu sparingu doszło do kolejnego niefortunnego zdarzenia, tym razem z udziałem Kaya Huckenbecka i Wiktora Lamparta. Huckenbeck stracił kontrolę nad motocyklem i groźnie upadł, a jego maszyna uderzyła w Lamparta. Na szczęście obaj zawodnicy szybko się podnieśli i nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Niemniej jednak, z uwagi na wypadek, żadne z nich nie wystartowało w kolejnych biegach.

Oba wypadki podczas meczu sparingowego były bardzo niebezpieczne, jednak na szczęście żaden z uczestników nie doznał poważniejszych obrażeń. Zarówno Buczkowski jak i Lampart szybko pozbierali się z toru i mogli kontynuować zawody. Niemniej jednak, wypadki te pokazują, jak niebezpieczny może być żużel tuż przed samym startem ligi żużlowej.

436868408 822903076547833 7460242691421216669 n
Fot. Sonia Kaps
436960379 822903033214504 8525214398623254762 n
Fot. Sonia Kaps

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *