Przejdź do treści
Aktualności

Zawodnik Unii Leszno wzruszony po odebraniu nagordy za sezon 2023 „Cieszę się, że słowa, które wtedy wypowiedziałem, dokonały się”

Unii Leszno
Fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Choroszy

Zawodnik Unii Leszno wzruszony po odebraniu nagordy za sezon 2023 „Cieszę się, że słowa, które wtedy wypowiedziałem, dokonały się”

Dla Grzegorza Zengoty sezon 2023 można nazwać bardzo udanym. Powracający do PGE Ekstraligi zawodnik w barwach Unii Leszno prezentował wysoki poziom, będąc jednym z mocniejszych punktów swojej drużyny. Wielu kibiców było pełnych podziwu tego, że Zengocie udało się w takim stylu znowu pojawić się spowrotem w najlepszej lidze świata.

Podzcas kończącej sezon gali PGE Ekstraligi Grzegorz Zengota otrzymał statuetkę „Szczakiela” w kategorii Niespodzianka Sezonu. Nie ma co się dziwić, gdyż swoją jazdą zasłużył on na tego typu wyróżnienie. Po odebraniu nagrody Grzegorz Zengota wypowiedział się na scenie. Wzruszony mówił, że ostatni raz był w takim miejscu w 2019 roku, będąc wtedy po ciężkiej kontuzji nogi, która niemal przekreśliła jego szansę na powrót do żużla i obiecał wtedy kolegą, że będzie walczył o kontynuowanie kariery, co jak widać udało się.

Ostatni raz jak tu byłem to był to sezon 2019 i pamiętam, że byłem tu o kulach, i pamiętam też, że miałem przemiłe spotkanie z moimi kolegami z toru, którzy mega mnie zaskoczyli i bardzo mi pomogli. Z tego miejsca chciałbym im bardzo podziękować, bo wtedy nie wiedziałem jeszcze, że wrócę na tor, ale obiecałem im, że zrobię wszystko, żeby tego dokonać. Bardzo im dziękuje, bo wtedy było to dla mnie bardzo wiele i cieszę się, że słowa, które wtedy wypowiedziałem, dokonały się – mówił Grzegorz Zengota na gali PGE Ekstraligi.

Historia wychowanka Falubazu Zielona Góra może być naprawdę inspirująca. Jeszcze kilka lat temu groziła mu nawet amputacja nogi, a teraz jest on w PGE Ekstralidze i ściga się na znakomitym poziomie. W przyszłym sezonie również będzie on reprezentował barwy Unii Leszno i na pewno liczy na powtórzenie sukcesu z ubiegłego sezonu.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *