Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Zawodnik Texom Stali Rzeszów: Kryzys? My robimy swoje. „Lider z Rybnika pojechał do Ostrowa i dostał w trąbę”

Zawodnik Texom Stali Rzeszów

Autor: Redakcja

Zawodnik Texom Stali Rzeszów: Kryzys? My robimy swoje. „Lider z Rybnika pojechał do Ostrowa i dostał w trąbę”

W 10. kolejce Metalkas 2. Speedway Ekstraligi doszło do drugiej w tym sezonie rywalizacji derbowej między Cellfast Wilki Krosno a Texom Stalą Rzeszów. Tym razem to rzeszowianie odnieśli zwycięstwo, pokonując Wilki 50:40, choć bonusowy punkt pozostał w Krośnie. Początek meczu należał do Stali, która po pierwszej serii startów prowadziła 15:9, a kolejne wyścigi tylko umacniały ich przewagę, mimo pojedynczych wygranych Wilków.

Stal Rzeszów skutecznie kontrolowała przebieg spotkania, nadrabiając straty z poprzedniego meczu. Szczególnie wyróżnili się Krystian Pieszczek, Nicki Pedersen i Jesper Knudsen, którzy regularnie zdobywali punkty dla swojej drużyny. Wilki, mimo kilku dobrych występów, nie były w stanie przełamać dominacji gości i po 10 wyścigach przegrywały 36:24. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 50:40 na korzyść Stali, ale dzięki obronie w 15. wyścigu Wilki Krosno zachowały punkt bonusowy za dwumecz.

Prosto po spotkaniu, przed naszą kamerą rozmawialiśmy z Marcinem Nowakiem, który ocenił postawę zespołu, ostanie cięższe mecze i aktualną formę:

Marcin Nowak
Fot. Jakub Malec
Stali Rzeszów
Fot. Jakub Malec

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *