Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Zawodnicy trenują w Chorwacji

chorwacji
fot. Speedway Motor Lublin/facebook

Autor: Patrycja Kowalczuk

Zawodnicy trenują w Chorwacji

Pogoda w Polsce nie rozpieszcza, szczególnie mocno odczuwają to mieszkańcy wschodniej części naszego kraju. Ostatnie opady śniegu i deszczu utrudniają przygotowania do nadchodzącego sezonu żużlowego, dlatego też kluby decydują się na trenowanie za granicą. Popularnym kierunkiem jest Chorwacja.

Motocykle zawarczały w Częstochowie! Pierwszy trening przy Olsztyńskiej

Goričan to miejscowość położona w północnej części Chorwacji, blisko granicy z Węgrami. Znajduje się tam tor żużlowy Milenium, który powrócił w ubiegłym roku do kalendarza FIM Speedway Grand Prix. W zeszłym roku rundę rozgrywaną na tym torze wygrał Bartosz Zmarzlik. W tym roku pierwsza runda żużlowego Grand Prix zostanie rozegrana 29 kwietnia właśnie na chorwackim obiekcie.

W zeszły weekend chorwacki tor odwiedziła drużyna żużlowego Motoru Lublin, w składzie: Bartosz Zmarzlik, Jack Holder, Jarosław Hampel, Dominik Kubera, Fredrik Lindgren, Mateusz Cierniak, Bartosz Bańbor oraz Fraser Bowes. Razem z Motorem trenował również junior Ostrovii – Kacper Grzelak, który został wypożyczony do Mistrzów Polski na nadchodzący sezon. Warto przypomnieć, że wypożyczenie dotyczy tylko występów w PGE Ekstralidze, natomiast w lidze U24 będzie występował nadal w barwach klubu z Ostrowa. Dla drużyny z Koziego Grodu były to pierwsze treningi na torze po zimowej przerwie.

Kacper Grzelak nie jest jedynym zawodnikiem z Ostrowa, który odwiedził Goričan w tym tygodniu. Według informacji podanej przez Ostrovię, do Chorwacji na treningi wybrał się również Sebastian Szostak.

fot. Speedway Motor Lublin/facebook

MAGAZYN ŻUŻLOWY. Kliknij TUTAJ.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×