Żużel - Best Speedway Tv

To ostatnia niedziela – zapowiedź meczu MOJE BERMUDY Stal Gorzów- FOGO Unia Leszno | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

To ostatnia niedziela – zapowiedź meczu MOJE BERMUDY Stal Gorzów- FOGO Unia Leszno

Stal Gorzów

To ostatnia niedziela – zapowiedź meczu MOJE BERMUDY Stal Gorzów- FOGO Unia Leszno

Mieczysław Fogg śpiewał piosenkę pt. „To ostatnia niedziela”  26 września fani czarnego sportu z miasta nad Wartą będą mieć okazję oglądać zmagania Stali Gorzów z Fogo Unią Leszno.  Co prawda oba zespoły zazwyczaj walczyły między sobą o tytuł Drużynowego Mistrza Polski, jednak w tym roku stało się inaczej. 

W zeszłą niedzielę w pierwszym meczu o brązowy medal Stal Gorzów pokonała na wyjeździe leszczyńską Unię 49:41. Gorzowianie są faworytem tego spotkania i zapewne zrobią wszystko, aby wygrać te zawody i zakończyć sezon z brązowym krążkiem na szyi.

241576477 4526361947401806 6585034422699735963 n
fot. Łukasz Wilk

Jednak nigdy nie można lekceważyć przeciwnika. Liderami gospodarzy bez wątpienia są Bartosz Zmarzlik i Anders Thomsen. Dużo będzie zależeć od postawy Martina Vaculika i Szymona Woźniaka. Obaj zawodnicy w ostatnim czasie zmagali się z kontuzjami. Ich dyspozycja będzie tego dnia kluczowa. W Lesznie świetnie pojechał Rafał Karczmarz. Wywalczył 9. punktów. Kibice z miasta nad Wartą przecierali oczy ze zdumienia.

Rafał trzymał gaz i walczył do samego końca. Fani gorzowskiej Stali mają nadzieję, że na stadionie Edwarda Jancarz 22-latek powtórzy wyczyn z zeszłego tygodnia. Waleczność to cecha opisująca idealnie Wiktora Jasińskiego. Formację juniorską uzupełni Kamil Nowacki. Nie wiadomo czy na meczu zjawi się Markus Brikemose. Gorzowianie nie mają lekko z młodym Duńczykiem.


Zespół Piotra Barona w tym sezonie zawiódł oczekiwania  swoich kibiców. Jednak nie można co roku bić się o najwyższe cele. Ten sezon zdecydowanie nie należał do Piotra Pawlickiego. Jednak młodszy z braci Pawlickich lepiej radzi sobie na wyjazdach niż na domowym torze. W  2022  roku w barwach Fogo Unii Leszno nie zobaczymy  Emila Sajfutdinowa. Rosjanin zapewne będzie chciał godnie pożegnać się z zespołem.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w drużynie gości są Janusz Kołodziej i  Jason Doyle. Damian Ratajczak i Krzysztof  Sadurski leszczyńska młodzież, która z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. Zwłaszcza Damian Ratajczak, który w spotkaniu przeciwko Stali Gorzów pojechał fenomenalnie.

Teoretycznie faworytem są gospodarze, jednak w tym sezonie bywały takie zawody, że przegrywali na własnym torze.  Należy pamiętać o tym, że  żużel to sport nieprzewidywalny, uczący pokory.

Czy Stal postawi kropkę nad „i” ? Czy żużlowcy Fogo Unii Leszno są w stanie odrobić stracone punkty? Która drużyna zdobędzie brązowy medal? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy w niedzielny wieczór.


Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno:
1. Piotr Pawlicki
2. Janusz Kołodziej
3. Jaimon Lidsey
4. Jason Doyle
5. Emil Sajfutdinow
6. Damian Ratajczak
7. Krzysztof Sadurski

Moje Bermudy Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Anders Thomsen
11. Martin Vaculik
12. Rafał Karczmarz
13. Bartosz Zmarzlik
14. Kamil Nowacki
15. Wiktor Jasiński

fot. Łukasz Wilk

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×