Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Wicelider kontra lider – zapowiedz meczu MOJE BERMUDY Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław

Stal Gorzów

Autor: Aleksandra Gucia

Wicelider kontra lider – zapowiedz meczu MOJE BERMUDY Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław

W niedzielę w 13. kolejce PGE Ekstraligi podopieczni trenera Stanisława Chomskiego podejmą zespół z Wrocławia. Miał to być hit kolejki, jednak w obliczu kontuzji miejscowych może być z tym ciężko.

Gorzowianie w tym spotkaniu pojadą bez Wiktora Jasińskiego, który na torze w Gdańsku w trakcie turnieju eliminacyjnego młodzieżowych mistrzostw Polski par klubowych upadł na tor i doznał złamania obojczyka. To spore osłabienie dla drużyny z miasta nad Wartą, gdyż Wiktor Jasiński w biegach juniorskich prezentował się bardzo dobrze. Kontuzjowanego młodzieżowca zastąpi 16- letni Oliwier Ralcewicz, który zadebiutuje w PGE Ekstralidze. Na ten moment nie wiadomo co z Szymonem Woźniakiem, który zaliczył upadek w Szwecji w czwartkowy wieczór. Pech nie opuszcza żółto-niebieskich. W tym sezonie twierdzę Edwarda Jancarza udało się zdobyć tylko zespołowi z Częstochowy.

Drużyna z Wrocławia nazywana w tym sezonie wrocławskim walcem, jest pretendentem do złota. Dariusz Śledź ma w swoich szeregach armaty: Artioma Łagutę, Macieja Janowskiego, Taia Woffindena. Punkty dla zespołu zdobywają również Gleb Czugunow i  Daniel Bewley. Nie można zapomnieć również o Przemysławie Liszce, który w zeszłym tygodniu pokazał się z bardzo dobrej strony.

Ciężko wskazać zwycięzcę tego spotkania. Na papierze faworytem jest Sparta, jednak tu zadecydują niuanse. Aż 6 zawodników będziemy oglądać w walce o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata w piątek i w sobotę. Wiele będzie zależeć od juniorów i żużlowców U-24. Liderzy zapewne pojadą na poziomie. Kibice czekają na pojedynek  między Janowski- Zmarzlik. Pewne jest jedno, że emocji w tym meczu nie zabraknie.

Kto wygra? Czy mocni seniorzy Stali; Zmarzlik, Vaculik, Thomsen i Woźniak wystarczą, aby pokonać wrocławian? Jak zaprezentuje się Oliwier Raclewicz? Czy podopieczni Dariusza Śledzia wyjadą z Gorzowa z 3 punktami? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy w niedzielny wieczór.

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław:
1. Tai Woffinden
2. Gleb Czugunow
3. Artiom Łaguta
4. Daniel Bewley
5. Maciej Janowski
6. Przemysław Liszka
7. Michał Curzytek

Moje Bermudy Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Anders Thomsen
11. Martin Vaculik
12. Rafał Karczmarz
13. Bartosz Zmarzlik
14. Oliwier Ralcewicz
15. Kamil Pytlewski


Początek spotkania: 19:15

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×