Żużel - Best Speedway Tv

Czy Matej Zagar pokaże "jakość"? Zapowiedź meczu Abramczyk Polonia Bydgoszcz - KS ROW Rybnik | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czy Matej Zagar pokaże “jakość”? Zapowiedź meczu Abramczyk Polonia Bydgoszcz – KS ROW Rybnik

Jan Kvech
Spis treści

Czy Matej Zagar pokaże “jakość”? Zapowiedź meczu Abramczyk Polonia Bydgoszcz – KS ROW Rybnik

W niedzielne popołudnie na ul. Sportowej w Bydgoszczy odbędzie się spotkanie miejscowej Abramczyk Polonii z zespołem z Rybnika. Rybniczanie do tej pory odjechali dwa mecze, wyjazdowy z Arged Malesa Ostrowem Wielkopolskim i na domowym torze z Enea Falubazem Zielona Góra. Obydwa spotkania potoczyły się niezbyt korzystnie dla podopiecznych Antoniego Skupienia, pierwsze z wymienionych spotkań ROW przegrał tylko jednym punktem, a w drugim zaznał siły jednego z pretendentów do awansu.

Tomasz Gapiński wykazał się sprytem! Nie spanikował po defekcie motocykla

Pojedynki te łączy pewien wspólny czynnik, a mianowicie nienajlepsza dyspozycja bohatera transferu “last minute”, Mateja Zagara. Słoweniec, którego Prezes Mrozek zakontraktował, na krótko przed rozpoczęciem rozgrywek prezentuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań włodarzy rybnickiego klubu. W niedzielnym spotkaniu raczej nie będzie mógł skorzystać z wymówki nieznajomości toru, ponieważ cały poprzedni sezon reprezentował barwy Polonii Bydgoszcz.

Bydgoskiej Polonii dane było odjechać tylko jeden mecz, w pierwszej kolejce z Orłem Łódź. Zaplanowany na drugą kolejkę pojedynek z drużyną Landshut Devils został odwołany ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. We wspomnianym starciu z dobrej strony pokazali się Bjerre, Jeleniewski i Przyjemski. Dobrze w zawody wszedł Szymon Szlauderbach, który po pierwszych dwóch startach miał 4 punkty. Niestety w 9 biegu zaliczył defekt i później już punktów nie zdobył.

Zupełnie odwrotną formę do zawodnika U24 Polonii zaprezentował David Bellego, który po dwóch pierwszy biegach miał tylko jedno oczko na swoim koncie, a w kolejnych trzech startach zdobył 7 punktów i dwa bonusy.

Spotkania bydgoskiej Polonii i rybnickiego ROWu zawsze przynosiły ogrom wrażeń sportowych i wydaje się, że ten pojedynek również powinien nam takie zapewnić. Sezon rozpoczął się już na dobre i obydwie drużyny będą chciały udowodnić swoją jakość, co miejmy nadzieje, przełoży się na fantastyczne widowisko. W roli faworyta możemy śmiało postawić drużynę gospodarzy, która wydaje się być dużo mocniejszym zespołem.

Reklamy

KS ROW Rybnik
1. Matej Zagar
2. Patryk Wojdyło
3. Brady Kurtz
4. Krystian Pieszczek
5. Patrick Hansen
6. Paweł Trześniewski
7. Kacper Tkocz
8.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
9. Kenneth Bjerre
10. Szymon Szlauderbach
11. David Bellego
12. Daniel Jeleniewski
13. Andreas Lyager
14. Wiktor Przyjemski
15. Olivier Buszkiewicz
16. Benjamin Basso

fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×