Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Speedway 2. Ekstraliga

Tomasz Gapiński wykazał się sprytem! Nie spanikował po defekcie motocykla

Orzeł Łódź
fot. Sonia Kaps

Autor: Dawid Ociepa

Tomasz Gapiński wykazał się sprytem! Nie spanikował po defekcie motocykla

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź pokonał na wyjeździe ebebe PSŻ Poznań 47:43 w trzeciej kolejce 1. Ligi Żużlowej. W piątym wyścigu przed jego startem defekt zanotował Tomasz Gapiński. Jak się później okazało, nie spanikował i po odepchnięciu się nogami dotknął taśmy maszyny startowej.

Zapowiedź meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Enea Falubaz Zielona Góra

Ta zagrywka pozwoliła na zastąpienie go Mateuszem Dulem. Gdyby sędzia zauważył wcześniej, że silnik Gapińskiego nie pracuje, miałby podstawy do wykluczenia doświadczonego zawodnika Orła. Była jeszcze jedna opcja, w której Polak zaczekałby na start wyścigu. Wtedy Gapiński musiałby od razu zjechać na murawę toru.

Spryt Gapińskiego przyniósł efekty punktowe. Mateusz Dul, zastępując go, przyjechał na trzeciej pozycji. W ten sposób zdobył punkt, który między innymi zaważył o losach tego bliskiego pojedynku.

Jakiś czas później, reporter Canal+ Piotr Kaczorek przekazał widzom Canal+ Sport 5, że przyczyną problemów żużlowca Orła była awaria dźwigienki zaworowej.

Tomasz Gapiński zdobył w tym spotkaniu pięć punktów z bonusem, ale nietrudno odnieść wrażenia, że wymuszona zmiana motocykla obniżyły loty zawodnika. Wtedy przewaga H. Skrzydlewska Orła Łódź byłaby jeszcze wyższa.

Reklamy

fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×