Żużel - Best Speedway Tv

Tomasz Gapiński wykazał się sprytem! Nie spanikował po defekcie motocykla | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tomasz Gapiński wykazał się sprytem! Nie spanikował po defekcie motocykla

Tomasz Gapiński

Tomasz Gapiński wykazał się sprytem! Nie spanikował po defekcie motocykla

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź pokonał na wyjeździe ebebe PSŻ Poznań 47:43 w trzeciej kolejce 1. Ligi Żużlowej. W piątym wyścigu przed jego startem defekt zanotował Tomasz Gapiński. Jak się później okazało, nie spanikował i po odepchnięciu się nogami dotknął taśmy maszyny startowej.

Zapowiedź meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Enea Falubaz Zielona Góra

Ta zagrywka pozwoliła na zastąpienie go Mateuszem Dulem. Gdyby sędzia zauważył wcześniej, że silnik Gapińskiego nie pracuje, miałby podstawy do wykluczenia doświadczonego zawodnika Orła. Była jeszcze jedna opcja, w której Polak zaczekałby na start wyścigu. Wtedy Gapiński musiałby od razu zjechać na murawę toru.

Spryt Gapińskiego przyniósł efekty punktowe. Mateusz Dul, zastępując go, przyjechał na trzeciej pozycji. W ten sposób zdobył punkt, który między innymi zaważył o losach tego bliskiego pojedynku.

Jakiś czas później, reporter Canal+ Piotr Kaczorek przekazał widzom Canal+ Sport 5, że przyczyną problemów żużlowca Orła była awaria dźwigienki zaworowej.

Tomasz Gapiński zdobył w tym spotkaniu pięć punktów z bonusem, ale nietrudno odnieść wrażenia, że wymuszona zmiana motocykla obniżyły loty zawodnika. Wtedy przewaga H. Skrzydlewska Orła Łódź byłaby jeszcze wyższa.

fot. Sonia Kaps

Reklamy

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×