Żużel - Best Speedway Tv

Zapowiedź, Lider vs Mistrz Polski. Motor Lublin - Fogo Unia Leszno. | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Zapowiedź

Zapowiedź, Lider vs Mistrz Polski. Motor Lublin – Fogo Unia Leszno.

bstv 1536x162 4 1024x108 1

Zapowiedź, Lider vs Mistrz Polski. Motor Lublin – Fogo Unia Leszno.

Autor: Michał Kulpa Data: 30-05-2021

W ramach 7. rundy PGE Ekstraligi w niedziele (30.05.2021) Motor Lublin podejmie na własnym torze Fogo Unie Leszno.

“Koziołki” są na fali i będą chciały odnieść kolejne zwycięstwo na własnym podwórku. W tamtym sezonie Motor wygrał u siebie z Lesznem 50:40. Lublinianie są liderem tabeli i wszystko na to wskazuje, że w tym roku cel playoff zostanie osiągnięty. “Koziołki” mają na swoim koncie cztery zwycięstwa, jeden remis, oraz porażkę.

O Lublinie można powiedzieć jedno, że drużyna jedzie równo i się uzupełnia. Na wypadek słabszej dyspozycji seniorów z pomocą przychodzą juniorzy. Ciężko wyróżniać poszczególnych zawodników z Motoru. Ostatnio bardzo dobre spotkanie zanotowali Grigorij Laguta oraz Mikkel Michelsen. W juniorskich zawodach w Lublinie (27.05.2021) bardzo dobrze pojechali Mateusz Cierniak 18 pkt i Wiktor Lampart 16 pkt. Przyczyniło się to, do zdecydowanej wygranej w IV rundzie DMPJ. Zwycięstwo Motoru będzie zależeć od postawy Krzysztofa Buczkowskiego i Jarosława Hampela. “Buczek” poza dobrym spotkaniem w Grudziądzu nie pokazał nic nadzwyczajnego. W składzie “Koziołków” pod nr 12 znalazł się Mark Karion. Za niego jak do tej pory pojedzie Dominik Kubera.

Zespół Piotra Barona zwyciężył ostatnio na trudnym terenie w Grudziądzu. Fogo Unia Leszno niesiona tą wygraną przyjedzie do Lublina zwyciężyć. Popularne “Byki” mają na swoim koncie cztery zwycięstwa i dwie porażki. Zajmują czwarte miejsce w tabeli PGE Ekstraligi. Po stronie Leszna nie brakuje atutów. Bardzo dobrze od początku sezonu prezentuje się Janusz Kołodziej średnia biegowa 2.464. Również na słowa uznania zasługuje postawa Jasona Doyle’a. Fogo Unia może liczyć na Australijczyka.

Szanse w tym meczu dostanie młody Damian Ratajczak, który w ostatnim meczu zdobił 1 pkt. Jeszcze wiele przed nim, ale warto zwrócić uwagę na tego zawodnika. Duży znak zapytania przy nazwisku Emila Sajfutdinowa. Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Ashley Holloway zerwał współpracę z Rosjaninem. Ciekawe zatem z jakich silników będzie korzystał? Jest jeszcze Jaimon Lidsey i to od jego postawy może zależeć końcowy sukces drużyny z Leszna.

Jedno jest pewne. W tym meczu nie zabraknie emocji. Do lidera tabeli PGE Ekstraligi przyjeżdża Drużynowy Mistrz Polski. Motor ma atut własnego toru i wydawać się może, że to oni wygrają. Historycznie patrząc w ubiegłym sezonie “Koziołki” na własnym torze przegrały tylko raz. Przed drużyną z Leszna stoi ambitne zadanie. Jeśli “Byki” pojadą na miarę swoich możliwości spotkanie będzie bardzo ciekawe i wynik spotkania może rozstrzygnąć się w biegach nominowanych. Dla widowiska przy Alejach Zygmuntowskich 5 będzie to z pewnością porywające.

Awizowane składy na to spotkanie:


FOGO Unia Leszno (Goście)
1.Emil Sayfutdinov
2.Janusz Kołodziej
3.Jaimon Lidsey
4.Jason Doyle
5.Piotr Pawlicki
6.Kacper Pludra
7.Damian Ratajczak
8.-
MOTOR LUBLIN (GOSPODARZ)
9.Grigorij Łaguta
10.Krzysztof Buczkowski
11.Jarosław Hampel
12.Mark Karion
13.Mikkel Michelsen
14.Wiktor Lampart
15.Mateusz Cierniak
16.-
Mecz 7 rundy PGE Ekstraligi rozpocznie się w niedziele 30.05.2021 o godzinie 19.15 transmisja w nsport+

Sędzia: Michał Sasień,

Komisarz toru: Jacek Woźniak

fot. Emilia Hamerska – Lengas

image
×