Być, albo nie być dla Grudziądza! Zapowiedź meczu ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz – Eltrox Włókniarz Częstochowa

Być, albo nie być dla Grudziądza! Zapowiedź meczu ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz – Eltrox Włókniarz Częstochowa

Mecz, który odbędzie się w niedzielę 22 sierpnia o godzinie 19:15 w ramach 14. kolejki PGE Ekstraligi na stadionie żużlowym w Grudziądzu na pewno przykuje uwagę wszystkich kibiców czarnego sportu. Miejscowy ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz podejmie u siebie Eltrox Włókniarz Częstochowa. Dla obu zespołów będzie to ostatnie starcie w tym sezonie, ponieważ żaden z nich nie awansuje do fazy Play-Off, ale to nie oznacza, że jest ono mniej ważne. Wynik, jakim zakończy się to spotkanie dla Włókniarza nie będzie miał większego znaczenia, bo i tak sezon zakończą na piątym miejscu w tabeli, ale dla GKM będzie on ogromnie ważny.

Po pierwszym starciu, które odbyło się w Częstochowie (54:36) Lwy mają 18 punktów zaliczki do zdobycia bonusa, więc już przed rozpoczęciem meczu rewanżowego wiadomo, że Gołębie będą miały ciężki orzech do zgryzienia. Rywal, z jakim w walce o utrzymanie przyjdzie się zmierzyć Grudziądzowi nie jest na pewno marzeniem Janusza Ślączki. Drużyna Piotra Świderskiego mimo, że nie dała rady wejść do najlepszej czwórki nie zwalnia tempa. Poprzednie starcie :miała u siebie z Apatorem Toruń i wygrała je z mocnym przytupem (58:32), więc i tym razem może być podobnie.

Do tej pory po trzynastu odjechanych kolejkach gospodarze na swoim koncie nie zapisali jeszcze zwycięstwa, a tylko trzy remisy, dlatego zajmują ostatnią lokatę w PGE Ekstralidze. Pomiędzy nimi, a Zieloną Górą, która ma już za sobą końcowe zmagania jest raptem jedno oczko różnicy. Właśnie dlatego dopiero to, co wydarzy się w niedzielny wieczór wyłoni spadkowicza.

Wielkie nadzieje pokładane są tutaj w stronę Nickiego Pedersena, któremu udało się uzykać zgodę na start w meczu. Duńczyk przez cały sezon ciągnie wyniki każdego spotkania, więc i tym razem wszyscy liczą, że będzie tak samo. W lidze duńskiej w ostatnią środę Kenneth Bjerre zdobył 16 punktów z bonusem i mimo, iż przeciwnicy jakim stawiał czoła są na pewno słabsi niż Ci z którymi teraz będzie musiał walczyć daje to szanse na walkę. Wynik zależeć będzie również od dyspozycji dwójki Polaków, a mianowicie Krzysztofa Kasprzaka i Przemysława Pawlickiego.

Ich różna forma nie jest powodem do optymizmy, jednak u siebie na torze mogą pokazać wiele. Potężną przewagę goście mają na linii juniorów, ponieważ para ich młodzieżowców w tym sezonie jest najsilniejsza w Ekstralidze, a w Grudziądzu tego właśnie brakuje. Przed drużyną Janusza Ślączki zatem bardzo ciężkie spotkanie, jedynie wygrana pozwoli im utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju.


Jaki będzie wynik i kto spadnie do eWinner 1. Ligi dowiemy się już w niedzielę. Transmisja meczu na kanale nSport+ od godziny 19:00. Sędzią zawodów będzie Michał Sasień.

Awizowane składy:

Eltrox Włókniarz Częstochowa:

 1. Kacper Woryna
 2. Bartosz Smektała
 3. Fredrik Lindgren
 4. Jonas Jeppesen
 5. Leon Madsen
 6. Jakub Miśkowiak
 7. Mateusz Świdnicki

ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz:

 1. Przemysław Pawlicki
 2. Kenneth Bjerre
 3. Krzysztof Kasprzak
 4. Roman Lachbaum
 5. Nicki Pedersen
 6. Seweryn Orgacki
 7. Denis Zieliński

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.