Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Zapowiedź Marwis.pl Falubaz Zielona Góra – Eltrox Włókniarz Częstochowa. Ważna walka o punkt dla obu ekip!

Zapowiedź

Autor: Adrianna Simiela

Zapowiedź Marwis.pl Falubaz Zielona Góra – Eltrox Włókniarz Częstochowa. Ważna walka o punkt dla obu ekip!

Na liczącym 14 tysięcy miejsc stadionie przy Wrocławskiej 69 w najbliższą niedzielę o 16:30 Marwis.pl Falubaz Zielona Góra zmierzy się z klubem spod Jasnej Góry, czyli z Eltrox Włókniarzem Częstochowa.


W czwartkowe popołudnie poznaliśmy awizowane składy drużyn na ten mecz. Trener Zielonej Góry zdecydował się wystawić taki sam układ zawodników, jak w ostatnim domowym meczu z Apatorem Toruń. Identycznie postąpił Piotr Świderski szkoleniowiec Eltrox Włókniarz Częstochowa.


Na ten moment Falubaz znajduje się na 6 miejscu w tabeli z dorobkiem sześciu punktów, a tuż nad nim jest Włókniarz, ale ten ma tych oczek jedenaście. Pierwsze spotkanie, które odbyło się 24 kwietnia w ramach 3 kolejki, przy Olsztyńskiej skończyło się wynikiem 49:41 dla gospodarzy, więc mimo, iż Częstochowa ma przewagę ośmiu punktów to Myszy będą u siebie. Dlatego bonus może powędrować w dwie strony. Dla częstochowian mecz będzie o tyle cięższy, że kolejny raz jadą na wyjeździe, a walczą o możliwość jazdy w Play Off, gdzie jest niesamowicie ciasno.

Dodatkowo ich kapitan Leon Madsen, biorąc udział w 1 rundzie SEC nabawił się kontuzji lewego kolana. Goście mają jednak przewagę jeśli chodzi o juniorów, ponieważ są oni najlepszymi młodymi zawodnikami w Ekstralidze, co pokazali miedzy innymi w Grudziądzu podczas DMPJ. Dobrą formą również zaprezentowali się w poniedziałek podczas Finału Złotego Kasku łączonym z Memoriałem Jerzego Szczakiela na zielonogórskim torze Patryk Dudek oraz kapitan Myszy Piotr Protasiewicz.

Świetny występ zaliczyli we wtorek w lidze szwedzkiej Max Fricke wraz z Jonasem Jeppesenem, oboje zdobyli po 11 pkt.
Dla dwóch zawodników gości i jednego gospodarzy, będzie to ciężki i męczący weekend, ponieważ Madsen, Smektała oraz Dudek w sobotę 26 czerwca, czyli dzień przed meczem ligowym pokażą swoje siły w 2 rudzie cyklu SEC w niemieckim Güstrow.


Spotkanie Myszy z Lwami zapowiada się bardzo emocjonująco, a wszystko za sprawą dobrych występów żużlowców obu zespołów w innych rozgrywkach zarówno w zawodach indywidualnych, jak i lidze szwedzkiej. Czy Lwy rozgonią Myszy po kontach i zdobędą 3 oczka, które pomogą im w walce o PO? Czy może to chłopaki Piotra Żyto pokażą swoją siłę częstochowianom i to oni zgarną ważne punkty ? Kto będzie górą w tym spotkaniu dowiemy się już w niedzielę 27 czerwca o 16:30. Sędziować będzie Paweł Słupski.

Transmisja w nSport+.

Awizowane składy:

Eltrox Włókniarz Częstochowa:
1.  Leon Madsen
2.  Jonas Jeppesen
3.  Bartosz Smektała
4.  Kacper Woryna
5.  Fredrik Lindgren
6.  Jakub Miśkowiak
7.  Mateusz Świdniki
8. –

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra:
9.  Matej Zagar
10.  Max Fricke
11.  Piotr Protasiewicz
12.  Mateusz Tonder
13.  Patryk Dudek
14.  Nile Tufft
15.  Fabian Ragus
16. –

fot. Michał Szmyd / Speedway Canvas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *