Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Artykuły

Zachowanie Kasprzaka gorsze od Doyle’a. GKM w kropce

Kasprzaka

Autor: Jakub Bielak

Wczoraj gruchnęła wiadomość o zmianie klubu przez Krzysztofa Kasprzaka. Srebrny medalista IMŚ z 2014 roku nie będzie w sezonie 2023 reprezentował barw GKM Grudziądz. Przeniesie się do beniaminka z Krosna. Grudziądzcy kibice automatycznie porównali swoją sytuację do tej z Leszna, gdzie w podobny, niespodziewany sposób pożegnał się Jason Doyle. Kto bardziej „wykiwał” swój dotychczasowy zespół?

O odejściu Jasona Doyle’a mówiło się od jakiegoś czasu. Od momentu awansu do PGE Ekstraligi było jasne, że Celfast Wilki Krosno będą starały się wyciągnąć jakąś gwiazdę, która wstępnie ustaliła warunki kontraktu na przyszły sezon ze swoim dotychczasowym klubem. W Krośnie zarzucono sieci na Australijczyka, który mając przed sobą dużo wyższy kontrakt, niż ten, na który mógł liczyć w Lesznie, zdecydował się odejść do beniaminka. W Lesznie już znaleźli następcę, którym ma być Grzegorz Zengota. 

Grzegorz Zengota wraca do PGE Ekstraligi! Powrót po latach do Unii Leszno!

W Grudziądzu doszło do podobnego trzęsienia ziemi. Krzysztof Kasprzak, który miał być istotnym punktem zespołu w przyszłorocznych rozgrywkach, niespodziewanie także wybrał ofertę z południa Polski. Celfast Wilki chciały osłabić swoich rywali, podczas budowy składu na pierwszy sezon w Ekstralidze. GKM może czuć się jednak dużo bardziej poszkodowany od Unii – transfer Krzysztofa Kasprzaka może okazać się kluczowy dla losów utrzymania. 

GKM zbudował swój skład już wiele tygodni temu. Postawiono na Krzysztofa Kasprzaka, wypychając z klubu Przemysława Pawlickiego. Można więc powiedzieć, że 38-latek dostał pewne miejsce w zespole, a klub pozbył się jego ewentualnego rywala w walce o skład. W obliczu złamania słowa przez doświadczonego zawodnika GKM znalazł się w bardzo nieciekawym położeniu, kiedy to musi szukać polskiego seniora za pięć dwunasta. Bardzo prawdopodobne jest, że do Grudziądza trafi Mateusz Szczepaniak, który w Krośnie straci miejsce w zespole na rzecz Kasprzaka właśnie. Wygląda to więc na koncertową zagrywkę ze strony Krośnian, którzy wzięli lepszego na papierze krajowego seniora od swoich głównych rywali w walce o utrzymanie. 

Mikkel Michelsen w Betard Sparta Wrocław!? Dużo zależy od dopuszczenia Rosyjskich zawodników!

Sytuacje Jasona Doyla i Krzysztofa Kasprzaka mają wiele wspólnego, aczkolwiek nie są identyczne. O odejściu Australijczyka wiadomo było nieco dłużej, a i wybór potencjalnych zastępców był dużo większy – Doyle jest zagranicznym seniorem, wobec czego na jego miejsce można było sprowadzić zarówno Polaka jak i jeźdźca z innego kraju. W przypadku Kasprzaka wolnych nazwisk było zdecydowanie mniej.

Wszyscy najbardziej wartościowi Polacy są dogadani w swoich zespołach, a ciężko wyobrazić sobie, aby nagle każdy żużlowiec łamał wcześniejsze ustalenia ze swoim pracodawcą. GKM został wobec tego postawiony pod ścianą – bez polskiego seniora w zespole. Kasprzak mocno skomplikował więc życie swojemu dotychczasowemu pracodawcy, mimo tego, że wcześniej klub wyraźnie na niego postawił, pozbywając się starszego z braci Pawlickich. Nic dziwnego, że decyzja „KK” rozbudziła emocje wśród kibiców GKM-u. 

W całym szaleństwie transferowym trzeba pochwalić działania beniaminka. Klub z Krosna nie chce podzielić losu Ostrovii z sezonu 2022 i podjął próbę zbudowania konkurencyjnego składu. Jednocześnie wszedł w rozmowy z dogadanymi już zawodnikami swoich konkurentów w walce o utrzymanie, co jest świetną taktyką na rynku transferowym. Moralność i sentymenty poszły na bok – tu liczy się czysty biznes. A w nim, póki nic nie jest oficjalnie podpisane, niczego nie można być pewnym. 

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

fot. Michał Szmyd / Speedway Canvas

1 odpowiedź do “Zachowanie Kasprzaka gorsze od Doyle’a. GKM w kropce

  1. Standard, tak postepuja trenerzy (Cieslak) i zawodnicy (przez czeste przypadki nie wymienie) . Czasami GKM wprowadzi ksm i klub sam musi wywalic swoich zawodnikow.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×