Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/PGE EKSTRALIGA

Grzegorz Zengota wraca do PGE Ekstraligi! Powrót po latach do Unii Leszno!

Grzegorz Zengota

Autor: Sebastian Krauz

Grzegorz Zengota wraca do PGE Ekstraligi! Powrót po latach do Unii Leszno!

Grzegorz Zengota dopiął swego i znów będzie startował w PGE Ekstralidze. 34-latek wraca do klubu, w którym święcił spore sukcesy tak indywidualne jak i drużynowe. „Zengi” ma w Lesznie zastąpić Jasona Doylea, który zdecydował się opuścić „byki” i dołączyć do Wilków Krosno.

Grzegorz Zengota w sezonie 2022 reprezentował barwy ROW-u Rybnik, w którym wykręcił średnią na poziomie 1,833 pkt/biegi był jednym z liderów „Rekinów”. Jeszcze przed zakończeniem sezonu, zawodnik mówił, że chciałby wrócić do PGE Ekstraligi i choć dla wielu wydawało się to jedynie nierealne marzenie, to zawodnik dopiął swego. Powrót do elity stał się możliwy po tym, jak z Unią Leszno rozstał się Jason Doyle. Włodarze „Byków” tym samym musieli szybko znaleźć dla niego zastępstwo. Lista potencjalnych następców była ograniczona do dwóch nazwisk, Jednym z nich był Grzegorz Zengota, a drugim Brady Kurtz. Ten drugi dogadał się jednak z ROW-em Rybnik.

Zengota ostatni sezon w Ekstralidze odjechał tak naprawdę w 2018 rok, w barwach Stelmetu Falubazu Zielona Góra. Później zawodnik podpisał kontrakt z Motorem Lublin, jednak przez poważną kontuzję nie pojawił się na torze. Do ścigania wrócił w 2021 roku, kiedy to bronił barw Polonii Bydgoszcz, a przed sezonem 2022 podpisał kontrakt z ROW Rybnik.

Adrian Cyfer odchodzi z Kolejarza Opole

Grzegorz Zengota to między innymi czterokrotny drużynowy mistrz Polski (2009 i 2011 w barwach Falubazu Zielona Góra oraz 2015 i 2017 w barwach Unii Leszno), brązowy medalista (2008 w Falubazie) oraz srebrny (2010 Falubaz i 2014 Unia) a także złoty medalista Mistrzostw Europy par w sezonie 2018.

Fot. Sonia Kaps

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *