Żużel - Best Speedway Tv

Grzegorz Zengota wraca do PGE Ekstraligi! Powrót po latach do Unii Leszno! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Grzegorz Zengota

Grzegorz Zengota wraca do PGE Ekstraligi! Powrót po latach do Unii Leszno!

Grzegorz Zengota wraca do PGE Ekstraligi! Powrót po latach do Unii Leszno!

Grzegorz Zengota dopiął swego i znów będzie startował w PGE Ekstralidze. 34-latek wraca do klubu, w którym święcił spore sukcesy tak indywidualne jak i drużynowe. „Zengi” ma w Lesznie zastąpić Jasona Doylea, który zdecydował się opuścić „byki” i dołączyć do Wilków Krosno.

Grzegorz Zengota w sezonie 2022 reprezentował barwy ROW-u Rybnik, w którym wykręcił średnią na poziomie 1,833 pkt/biegi był jednym z liderów „Rekinów”. Jeszcze przed zakończeniem sezonu, zawodnik mówił, że chciałby wrócić do PGE Ekstraligi i choć dla wielu wydawało się to jedynie nierealne marzenie, to zawodnik dopiął swego. Powrót do elity stał się możliwy po tym, jak z Unią Leszno rozstał się Jason Doyle. Włodarze „Byków” tym samym musieli szybko znaleźć dla niego zastępstwo. Lista potencjalnych następców była ograniczona do dwóch nazwisk, Jednym z nich był Grzegorz Zengota, a drugim Brady Kurtz. Ten drugi dogadał się jednak z ROW-em Rybnik.

Zengota ostatni sezon w Ekstralidze odjechał tak naprawdę w 2018 rok, w barwach Stelmetu Falubazu Zielona Góra. Później zawodnik podpisał kontrakt z Motorem Lublin, jednak przez poważną kontuzję nie pojawił się na torze. Do ścigania wrócił w 2021 roku, kiedy to bronił barw Polonii Bydgoszcz, a przed sezonem 2022 podpisał kontrakt z ROW Rybnik.

Adrian Cyfer odchodzi z Kolejarza Opole

Grzegorz Zengota to między innymi czterokrotny drużynowy mistrz Polski (2009 i 2011 w barwach Falubazu Zielona Góra oraz 2015 i 2017 w barwach Unii Leszno), brązowy medalista (2008 w Falubazie) oraz srebrny (2010 Falubaz i 2014 Unia) a także złoty medalista Mistrzostw Europy par w sezonie 2018.

Fot. Sonia Kaps

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Reklamy

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×