Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Wymiana ciosów w Poznaniu, czyli InvestHousePlus PSŻ Poznań – Abramczyk Polonia Bydgoszcz 44:46 [RELACJA]

PSŻ Poznań
Fot. Własne

Autor: Jagoda Burka

Wymiana ciosów w Poznaniu, czyli InvestHousePlus PSŻ Poznań – Abramczyk Polonia Bydgoszcz 44:46 [RELACJA]

Zakończył się mecz pomiędzy InvestHousePlus PSŻ-em Poznań a Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Spotkanie wygrała Abramczyk Polonia Bydgoszcz 44:46, zgarniając także punkt bonusowy. 

Żużel. Pewne zwycięstwo Trans MF Landshut Devils. Goście powalczyli [RELACJA]

Pierwszy bieg został przerwany na pierwszym łuku, gdyż Norbert Krakowiak przekroczył białą linię dwoma kołami. Stało się tak przez sytuację torową z Kennethem Bjerre. Sędzia zawodów Andrzej Kraskiewicz zdecydował o powtórce w pełnej obsadzie. Ona zakończyła się zwycięstwem wspomnianego Bjerre, na którego naciskał Seifert-Salk. Remis na otwarcie. Wyścig juniorski bez historii. Od startu prowadził Wiktor Przyjemski przed odpowiednio Teską, Buszkiewiczem i Żupińskim. 4 punkty na konto przyjezdnych. Następna gonitwa zakończyła się podwójnym zwycięstwem zawodników PSŻ-u. Pierwszy do mety przyjechał Łoktajew a tuż za nim Lindbaeck. W czwartej odsłonie widzieliśmy tragicznie wyglądający wypadek z udziałem Daniela Jeleniewskiego, którego przetransportowano do szpitala. Nieoficjalnie podejrzewa się u niego uraz barku. Po naprawieniu bandy przyjezdni zwyciężyli pięć do jednego. 11:13 po czterech biegach.

Początek drugiej serii to też mocne uderzenie gości. Para Przyjemski-Szlauderbach zwyciężyła swój wyścig podwójnie. Lindbaeck bezskutecznie próbował rozdzielić reprezentantów bydgoskiej polonii. W następnej gonitwie wynik z 5:1 dla gospodarzy zamienił się w remis. Bjerre i Buszkiewicz na drugim łuku pierwszego okrążenia przejechali obok Karola Żupińskiego. Udało się jednak podwójnie zwyciężyć gospodarzom w biegu siódmym. Krakowiak z Fajferem pokonali Bellego i Buszkiewicza.

Bieg ósmy zakończył się wynikiem 4:2 dla ekipy z Bydgoszczy. Łoktajew walczył z Szlauderbachem, jednak bezskutecznie. Gospodarze szybko odpowiedzieli i następny wyścig padł łupem pary Fajfer-Krakowiak. Świetna wymiana ciosów zaowocowała kolejnym wynikiem 5:1, jednak tym razem dla gości. Od pierwszego okrążenia Wiktor Przyjemski i David Bellego panowali nad Lindbaeckiem i Seifert-Salkiem.

Wyścig jedenasty zakończył się remisem. Zwyciężył zawodnik gospodarzy – Norbert Krakowiak. Tuż za nim Basso i Bjerre. Lindbaeck bez punktu. W biegu dwunastym na tor upadł Olivier Buszkiewicz, który został z niego wykluczony. Dziewiętnastolatek udał się do parku maszyn o własnych siłach. Powtórka przebiegła na korzyść zawodników z Poznania. Benjamina Basso wyminął Seifert-Salk, dzięki czemu miejscowi wygrali wyścig 4:2. Końcówka ostatniej serii przyniosła podwójne zwycięstwo Szlauderbacha i Bellego. Łoktajew próbował wyprzedzić bydgoską parę, jednak skutecznie blokował go wychowanek Fogo Unii Leszno.

Pierwszy z biegów nominowanych to remis. Zwyciężył Przyjemski, który okazał się być dziś nieomylny. Tuż za nim do mety dojechali odpowiednio Seifert-Salk i Krakowiak. Ostatni wyścig dnia wygrał podwójnie PSŻ Poznań. Popis publiczności dali Krakowiak i Łoktajew.

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
9Norbert Krakowiak1+132+131+1313+3
10Kevin Fajferw2+1305+1
11Kacper Mateusz Grzelak0
12Antonio Lindbaeck2+11003+1
13Aleksandr Łoktajew33212+111+1
14Kacper Teska2103
15Karol Żupiński001
16Jonas Seifert-Salk201328
NrNazwiskoIIIIIIIVVVIXXVRazem
1Kenneth Bjerre3211+118+1
2Bartosz Nowak0
3Szymon Szlauderbach02+13308+1
4Daniel Jeleniewski0
5David Bellego112+12+106+2
6Wiktor Przyjemski3333315
7Olivier Buszkiewicz11+100w2+1
8Benjamin Basso02+11227+1

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *