Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Wygrała Stal, lecz znacznie osłabiona Unia powalczyła [RELACJA]

Wygrała Stal

Autor: Norbert Giżyński

Wygrała Stal, lecz znacznie osłabiona Unia powalczyła [RELACJA]

W drugim spotkaniu 8. kolejki PGE Ekstraligi górą okazała się być ebut.pl Stal Gorzów. Aktualni wicemistrzowie kraju nad Wisłą zwyciężyli w Lesznie z tamtejszą Fogo Unią 41:49. Miejscowi jednak mocno się postawili faworyzowanym gorzowianom.

Sensacja w Grudziądzu! Gołębie rozszarpały lubelskie Koziołki! [RELACJA]

Początkowo pachniało niespodzianką. Już po dwóch wyścigach prowadzenie objęli gospodarze (7:5). Dwupunktowa przewaga leszczynian w dalszym ciągu utrzymywała się do trzeciego biegu włącznie (10:8).

W czwartym starciu byliśmy świadkami fatalnego karambolu, w którym uczestniczyli Janusz Kołodziej i Oskar Paluch. Winnego przerwania rywalizacji sędzia wskazał drugiego z wymienionych zawodników, którego wykluczono. Paluch wstał z toru po chwili o własnych siłach. Kołodziej uczynił to samo, lecz zamiast do parku maszyn udał się do karetki, gdzie stwierdzono, że lider „Byków” nie był zdolny do jazdy w powtórce wyścigu kończącego pierwszą serię startów. W następnym podejściu wygrał Oskar Fajfer, jednak nie bez problemów. Najpierw odpierał ataki – zastępującego Kołodzieja – Damiana Ratajczaka, a potem, na drugim okrążeniu, jadąc po szerokiej, wyprzedził Antoniego Mencela. Przed pierwszą przerwą w spotkaniu mieliśmy 13:11 dla miejscowych.

W biegu piątym Martin Vaculik wespół z Fajferem nie dali najmniejszych szans Adrianowi Miedzińskiemu i Hubertowi Jabłońskiemu. Po świetnym starcie goście pomknęli do mety po pewne podwójne zwycięstwo 5:1. Tym samym rezultat potyczki zaczął układać się po myśli gorzowian (14:16). W gonitwie szóstej ujrzeliśmy kolejny upadek. Na czwartym kółku zanotował go Wiktor Jasiński podczas walki o trzecie miejsce z Ratajczakiem. Wykluczony został junior drużyny o „biało-niebieskich” barwach, a wyniki wyścigu zaliczono sprzed upadku. Trzy punkty przyznano Szymonowi Woźniakowi, dwa – Jaimonowi Lidsey’owi, a jeden – Jasińskiemu. Ponadto Ratajczak otrzymał żółtą kartkę.

Wydawać się mogło, że jeźdźcy Unii odrobią w pełni straty w siódmej biegowej rywalizacji. Lepiej spod taśmy wyszli bowiem Bartosz Smektała, a także Janusz Kołodziej. Rąk nie załamywał jednakże Anders Thomsen. Duńczyk rozpędzający się coraz bardziej z każdym momentem rozdzielił duet gospodarzy. Na dystansie minął „Kołdiego”. W związku tym na tablicy świetlnej mieliśmy 20:22 na korzyść ebut.pl Stali. Tymczasem przed trzecią serią zawodów z ich kontynuowania zrezygnował Kołodziej.

Reklamy

Ekipa z lubuskiego starała się powiększać przewagę, ale podopieczni Piotra Barona stawiali opór swoim przeciwnikom. Głównie za sprawą Smektały, który w dziewiątym starciu wygrał po raz trzeci w tym pojedynku. Sposobu na niego nie znalazł Woźniak, który robił, co mógł, by ograć „Smyka”. Po dziesięciu gonitwach z kolei gorzowianie prowadzili jedynie czterema „oczkami” (28:32).

Jeszcze przed biegami nominowanymi zaobserwowaliśmy efektywną wymianę ciosów. Wpierw w starciu jedenastym 1:5 tryumfowali „Stalowcy” z Gorzowa, a bezpośrednio w następnym – w taki sam sposób – leszczyńskie „Byki”. Wyścig trzynasty natomiast zakończył się rezultatem 3:3, co dawało prowadzenie żużlowców pod wodzą Stanisława Chomskiego 37:41.

W gonitwie czternastej Anders Thomsen razem z Szymonem Woźniakiem pokonali 1:5 Adriana Miedzińskiego oraz Antoniego Mencela. Tym samym „Żółto-Niebiescy” już wtedy cieszyli się ze zgarnięcia trzech ligowych punktów (2 + bonusowy za lepszy bilans w dwumeczu). W piętnastym starciu padło 3:3, co w końcowym rozrachunku oznaczało 41:49 na rzecz ebut.pl Stali Gorzów.

Ostatnia biegowa rywalizacja dnia dostarczyła nam dość sporo wrażeń. Najlepiej wystartował Smektała, którego jednak szybko wyprzedził Vaculik. Przez trzy okrążenia na trzeciej lokacie podążał Fajfer. Jednak na pierwszym łuku czwartego kółka Polak uległ Lidsey’owi.

Fogo Unia Leszno
9. Bartosz Smektała 15 (3,3,3,1,3,2)
10. Janusz Kołodziej 1 (-,1,)
11. Adrian Miedzińsk- 4 (0,1,2,-,1)
12. Hubert Jabłoński 2+1 (1+1,0,1,0)
13. Jaimon Lidsey 8 (2,2,1,2,1,)
14. Antoni Mencel 3 (1,2,0,0)
15. Damian Ratajczak 8+2 (3,1,w,1,2+1,1+1)

ebut.pl Stal Gorzów
1. Szymon Woźniak 10+3 (1+1,3,2,2+1,2+1)
2. Wiktor Jasiński 1 (0,1,)
3. Martin Vaculik 14 (2,3,3,3,3)
4. Oskar Fajfer 10+1 (3,2+1,2,3,0)
5. Anders Thomsen 11 (3,2,3,0,3)
6. Oskar Paluch 0 (w,w,w)
7. Mateusz Bartkowiak 2 (2,0,0)
8. Mathias Pollestad 1 (0,1)

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×