Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Sensacja w Grudziądzu! Gołębie rozszarpały lubelskie Koziołki! [RELACJA]

Sensacja w Grudziądzu
Fot. Michał Szmyd

Autor: Patrycja Kowalczuk

Sensacja w Grudziądzu! Gołębie rozszarpały lubelskie Koziołki! [RELACJA]

Pierwsza niedziela czerwca i pierwszy mecz rewanżowy, który przyniósł niesamowitą niespodziankę. Gospodarze rozjechali drużynę z Lublina, która nie potrafiła odnaleźć się na grudziądzkim owalu. Dodatkowo Gołębiom udało się odrobić stracone punkty z Lublina i wywalczyć punkt bonusowy.

W parku maszyn pojawił się Dominik Kubera, który porusza się już bez kul. Sędzią dzisiejszego spotkania jest Michał Sasień, który wylosował I zestaw startowy.

Texom Stal Rzeszów remisuje z OK Bedmet Kolejarzem Opole w hicie 2. Ligi Żużlowej [RELACJA]

Pierwsza seria dla Gołębi

Już przed pierwszym biegiem tor został zroszony przez polewaczkę. Pierwszy bieg do połowy układał się na 3-3, jednak Lindgren zanotował defekt motocykla i Hampelowi udało się przywieźć jedynie dwa punkty. Bieg młodzieżowy rozpoczął się dobrze dla gości, jednak po błędzie Bańbora młodzieżowcy GKM-u przebili się na drugą i trzecią pozycję.

Bieg trzeci zaczął się od taśmy Jakobsena, który został wykluczony z powtórki biegu. Wykluczonego zawodnika Gołębi zastąpi Kacper Pludra. Powtórka trzeciego biegu przyniosła niesamowitą walkę pomiędzy Zmarzlikiem a Pedersenem. Natomiast na ostatniej prostej Holdera wyprzedził Pludra.

Ostatni bieg w pierwszej serii startów rozpoczął się korzystnie dla zawodników z Grudziądza, jednak bieg został przerwany na trzecim okrążeniu po upadku na drugim łuku Bartosza Bańbora. Junior Motoru został wykluczony z powtórki biegu czwartego. Powtórka biegu czwartego zakończyła się podwójnym zwycięstwem gospodarzy. Po pierwszej serii startów wynik meczu to 15:9, natomiast w dwumeczu 50:64.

Druga seria nie dla gości

W biegu piątym PLATINUM Motor Lublin wykorzystuje rezerwę taktyczną i za Kacpra Grzelaka wystartuje Bartosz Zmarzlik. Zastosowanie rezerwy taktyczniej opłaciło się Koziołkom, którzy odrabiają dwa punkty. Bieg szósty to kolejne podwójne zwycięstwo ZOOleszcz GKM Grudziądz.

Bieg siódmy zaczął się od fenomalnego ścigania między Fricke’iem a Zmarzlikiem, niestety doszło do kontaktu między nimi, w skutek którego upadek zaliczył Fricke. Zmarzlik został wykluczony z powtórki tego biegu. W powtórce tego biegu Mateusz Cierniak starał się jak mógł by wyprzedzić Maxa Fricke’a, jednak udało mu się przywieźć jedynie dwa punkty. Po drugiej serii startów wynik meczu to 26:16, natomiast w dwumeczu jest 61:71.

III seria bez niespodzianek

W biegu 8 za Kacpra Grzelaka pojedzie Mateusz Cierniak. Bieg wygrał Nicki Pedersen, na dwóch kolejnych miejscach przyjechali dwaj zawodnicy Motoru. W kolejnym biegu gospodarze przywożą pięć punktów. W biegu 10 za Bartosza Bańbora pod taśmą ustawi się Mateusz Cierniak. Ostatni bieg trzeciej serii zakończył się wynikiem 3-3 i wygraną Zmarzlika. Po tej serii startów Grudziądz prowadzi 37:23, z kolei w dwumeczu jest 72:78. GKM coraz bliżej punktu bonusowego.

GKM wygrywa mecz

Za Kacpra Grzelaka pojedzie Fredrik Lindgren. Bieg 11 zakończył się podwójnym zwycięstwem Grudziądza. Bieg 12 to delikatne przebudzenie gości, którzy przywożą cztery punkty. W biegu 13 fenomenalne ściganie między Pedersenem a Zmarzlikiem. Bieg ten zakończył się wynikiem 4:2. Wynik meczu to 48:30, natomiast w dwumeczu jest 83:85. Pora na nominowane.

Nominowane

W biegu 14 pojadą Mateusz Cierniak za Kacpra Grzelaka, Gleb Czugunow, Jarosław Hampel, Vadim Tarasenko. Natomiast w biegu 15 wystartują: Max Fricke, Jack Holder, Nicki Pedersen, Bartosz Zmarzlik. Pierwszy bieg nominowany zakończył się podwójnym zwycięstwem gospodarzy. Mateusz Cierniak do końca próbował wyrwać drugie miejsce, jednak nieskutecznie. Zakotłowało się na pierwszym łuku w biegu 15, w wyniku czego upadł Pedersen. Powtórka w czwórkę. Ostatni bieg kończy się remisem. Cały mecz zakończył się wynikiem 56:34, a w dwumeczu jest 91:89. Punkt bonusowy przypada drużynie z Grudziądza.

ZOOleszcz GKM Grudziądz
9. Max Fricke 12+1(3,3,3,2,1+1)
10. Gleb Czugunow 10+1 (3,1,2+1,1,3)
11. Wadim Tarasienko 8+2 (1,2,1+1,2,2+1)
12. Frederik Jakobsen 5 (T,0,2,3)
13. Nicki Pedersen 13 (2,3,3,3,2)
14. Kacper Łobodziński 3+1 (1+1,2,0)
15. Kacper Pludra 5+2 (2,1+1,2+1,0)
16. Wiktor Rafalski

Platinum Motor Lublin
1. Jarosław Hampel 3 (2,0,1,0,0)
2. Jack Holder 4 (0,1,0,3,0)
3. Fredrik Lindgren 3+1 (D,1,1+1,1,0)
4. Kacper Grzelak 1 (1)
5. Bartosz Zmarzlik 14 (3,3,W,3,2,3)
6. Bartosz Bańbor 0 (0,W,)
7. Mateusz Cierniak 9 (3,2,2,0,1,1)
8.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *