Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Wydłużenie sezonu – pomysł ocenia lider Unii Leszno

Wydłużenie sezonu

Autor: Patrycja Kowalczuk

Wydłużenie sezonu – pomysł ocenia lider Unii Leszno

Jakiś czas temu pojawił się w mediach temat wydłużenia sezonu żużlowego do końca października. Niektórzy byli zachwyceni tym pomysłem, inni zupełnie przeciwnie. Wiele osób zastanawia się czy pogoda nie była by przeszkodą oraz jak miałby wyglądać system rozgrywek.
333979404 1837974873268244 94886931254833580 n
Żużlowa Mapa Polski!
Kontakt: redakcja@bestspeedwaytv.pl

We wtorek gościliśmy na naszym kanale Janusza Kołodzieja, lidera formacji Unii Leszno, który opowiadał m. in. o swoich celach na nadchodzący sezon, czy o odejściu Doyla. Zapytaliśmy naszego gościa, co on jako zawodnik, uważa o pomyśle wydłużenia sezonu.

Została podjęta decyzja wobec statusu Wadima Tarasienki!

” No, oczywiście jak tylko pogoda będzie sprzyjała i warunki będą w porządku, to czemu nie? Będzie jeszcze dłużej ciekawie, bo jednak ta zima jest taka dość długa. No i rzeczywiście, ja jako zawodnik to już od stycznia tupię nogami, bo nie mogę wytrzymać. Z drugiej strony im dłużej będziemy na głodzie, tym jeszcze dłużej podtrzymamy to wszystko.

To jest tak, że jeśli wszystko się dobrze w sezonie układa, jest fajnie, dobrze wszystko to chcemy żeby on trwał jak najdłużej. Jeśli nie, to chcemy żeby się szybko [sezon] skończył. I tak jak mówię , punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Mi na pewno, by to nie przeszkadzało, wręcz na odwrót – miałbym więcej możliwości jazdy, więc super.”

Nasz gość odniósł się również do kwestii pogody, która co raz częściej płata figle, i jest stawiana jako jedna z głównych przesłanek do odpuszczenia tego pomysłu.

„No tak, trzeba by to rzeczywiście przeanalizować, jak to w zeszłych latach wyglądało. Wiadomo, że pogoda się zmienia z roku na rok. No więc, na pewno ci którzy chcą takich zmian musieliby przeanalizować i zobaczyć. Ja w ogóle w tym kierunku nie myślałem. Patrzymy na razie na to co mamy. Też musiałbym usiąść i przeanalizować, i zobaczyć jak z tą pogodą.

Nie raz, pamiętam, było tak, że po sezonie była fajna pogoda i jeszcze z miesiąc można było pojeździć na crossie czy innym sprzęcie, więc to wszystko do przeanalizowania. Nie raz też była taka sytuacja, że jeździliśmy w kiepskiej pogodzie, np. końcówkę sezonu lub ostatnie zawody, a za tydzień okazało się, że było dwa stopnie na plusie, dwa tygodnie później 15.”

Dla Janusza Kołodzieja sam pomysł wydaje się być trafiony, jednak on także zwraca uwagę na pogodę. Czy doczekamy się zmian w najbliższym czasie? Na razie nie wiadomo, jednak ten pomysł zapewne jeszcze powróci. A Wy jak uważacie, czy sezon powinien zostać przedłużony czy też nie?

fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *