Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Została podjęta decyzja wobec statusu Wadima Tarasienki!

podjęta decyzja

Autor: Dawid Ociepa

Została podjęta decyzja wobec statusu Wadima Tarasienki!

Po tym, kiedy Wadim Tarasienko otrzymał polskie obywatelstwo, pojawiło się kilka kontrowersji. Spodziewano się dwuletniej karencji Rosjanina, czy też tego, że będzie startował ze statusem obcokrajowca. Dlatego na łamach portalu sportowefakty.wp.pl prezes PZM – Michał Sikora postanowił położyć kres spekulacjom co do przyszłości Tarasienki.
333979404 1837974873268244 94886931254833580 n
Żużlowa Mapa Polski!
Kontakt: redakcja@bestspeedwaytv.pl

Okazuje się, że nawet Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił uwagę na to, że dwuletnia karencja Rosjanina byłaby niezgodna z polską konstytucją. Dlatego RPO skierował on pismo w tej sprawie do prezesa PZM.

Przede wszystkim dziękujemy, że Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił nam uwagę na sprawę w szerszym kontekście niż z punktu widzenia samego sportu żużlowego. PZM może ustalić indywidualne zasady wydania licencji „Ż” osobie posiadającej obywatelstwo polskie i obywatelstwo państwa, którego federacja narodowa została zawieszona albo wykluczona przez FIM. Chcemy dostosować przepisy dotyczące karencji, aby nasze regulaminy sportowe nie stały w sprzeczności z prawem – komentuje na łamach WP SportoweFakty Michał Sikora.

Stanisław Chomski: „Z rozmowy, która miała trwać kilkadziesiąt minut, zrobiło się spotkanie, które trwało ponad 3 godziny.”

W dalszej części rozmowy dowiadujemy się, że Wadim Tarasienko nie dość, że nie będzie musiał pauzować dwóch lat, jeśli tylko zda egzaminy na licencję żużlową, będzie uczestniczył w rozgrywkach jako Polak.

Jeśli Wadim Tarasienko uzyska polską licencję, to będzie traktowany jako polski zawodnik, z polską licencją i będzie wypełniał przepisy dotyczące limitu Polaków w rozgrywkach ligowych w Polsce. Uważam, że przepisy wyższego rzędu i konstytucja są najważniejszym organem ustawodawczym i musimy wszyscy się do nich stosować, podobnie PZM – kończy prezes Polskiego Związku Motorowego.

W ten sposób zostały ucięte wszelkie wątpliwości co do przyszłości Wadima Tarasienki. Ta decyzja sprawia, że wartość zawodnika na rynku transferowym znacząco wzrośnie. Dobrze przecież wiemy, że każdy „Polak” na rynku, który prezentuje dobre umiejętności, jest na wagę złota.

fot.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *