Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Szok! Lider opuszcza Landshut Devils

WIlki Krosno
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Jakub Bielak

Szok! Lider opuszcza Landshut Devils

Dimitri Berge nie będzie już w sezonie 2024 bronił barw drużyny Trans MF Landshut Devils. O decyzji Francuza poinformował na Twitterze menadżer drużyny, Sławomir Kryjom.

„Dimitri Berge dzisiaj podjal decyzje o odejsciu. Dzieki i powodzenia Dimi w nowym klubie i dalszej karierze. Cos sie konczy, cos zaczyna” – napisał na mediach społecznościowych Kryjom (pisownia oryginalna)

Berge zapewne odchodzi z niemieckiego klubu w poszukiwaniu wyzwań, a także większych pieniędzy. Z drużyną Trans MF Landshut Devils nie miał możliwości, aby awansować do PGE Ekstraligi. W innym zespole może powalczyć o awans, a swoją dobrą dyspozycją także zapracować na szansę na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Do tego jednak daleka dla Francuza droga. Niemniej jednak jego rodak, David Bellego pokazał, że ekstraligowa przygoda jest możliwa.

Berge plasuje się aktualnie na 11. miejscu pod względem średniej biegopunktowej w 1. Lidze Żużlowej. Jest pod tym względem drugim najlepszym zawodnikiem zespołu z Niemiec. Wyprzedza go tylko Kai Huckenbeck.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×