Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Wybrzeże ma nowego zawodnika! Ma wystąpić już w dzisiejszym meczu

Wybrzeże
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Krzysztof Choroszy

Wybrzeże ma nowego zawodnika! Ma wystąpić już w dzisiejszym meczu

Energa Wybrzeże Gdańsk dzisiaj na swoim stadionie podejmie H.Skrzydlewska Orzeł Łódź. Dla obu ekip będzie to ważne starcie pod kątem układu tabeli Metalkas 2. Ekstraligi. Przegrany tego meczu nadal będzie ostatnią drużyną tych rozgrywek. Przed spotkaniem gdańszczanie poinformowali o nowym zawodniku ich zespołu.

Drużyna prowadzona przez Eryka Joźwiaka zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli ligowej. Gdańszczanie w tym sezonie przegrali cztery mecze, natomiast raz udało im się zremisować. Było to wyjazdowe starcie z #OrzechowaOsada PSŻ-em Poznań. Energa Wybrzeże Gdańsk ma więc na swoim koncie jeden duży punkt i na pewno nie jest to najlepsza sytuacja dla zespołu ze stolicy Pomorza. W jej obliczu w Gdańsku zdecydowano się na ruch transferowy, jakim jest pozyskanie byłego zawodnika ekipy z miasta Neptuna.

Już wcześniej w trakcie trwania obecnej kampanii Wybrzeże pozyskało dwóch zawodników. Na zasadzie wypożyczenia z Abramczyk Polonii Bydgoszcz do drużyny dołączyli bowiem Bartosz Głogowski i Adam Putkowski. Ten pierwszy zdążył już zadebiutować w pierwszej drużynie, natomiast drugi z młodych zawodników ma dopiero 15 lat i był wypożyczany z myślą o rozgrywkach juniorskich.

Dzisiaj natomiast gdańszczanie poinformowali o tym, że do ich drużyny dołączył polski senior. Jest nim Adrian Gała, który już w 2022 roku reprezentował barwy Wybrzeża Gdańsk. 29-latek miał podpisany tzw. kontrakt warszawski ze swoim nowym zespołem, a teraz został on uzupełniony o aneks finansowy. To znaczy, że Gała wróci do ligowego ścigania. Wydaje się, że przyjdzie mu walczyć o skład z drugim polskim seniorem Mateuszem Tonderem.

Do pierwszego występu w tym sezonie Metalkas 2. Ekstraligi Adrian Gała będzie miał okazję już dzisiaj. 29-letni zawodnik pojedzie dla Wybrzeża w dzisiejszym starciu z H.Skrzydlewska Orłem Łódź. Zastąpi on wyżej wspomnianego Mateusza Tondera. Nie wiadomo jednak czy mecz zostanie rozegrany. O 14.30 ma zostać podjęta przez sędziego zawodów ostateczna decyzja. Pojawiły się bowiem problemy z torem i samo spotkanie stanęło pod znakiem zapytania.

żużel
Fot. Sandra Rejzner
Żużel
Fot. Sonia Kaps

Magazny Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×