Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Wybrzeże Gdańsk wypożycza dwóch młodzieżowców. Starszy dostanie szansę występu w pierwszym składzie?

Wybrzeże Gdańsk
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Choroszy

Wybrzeże Gdańsk wypożycza dwóch młodzieżowców. Starszy dostanie szansę występu w pierwszym składzie?

Energa Wybrzeże Gdańsk zajmuje aktualnie przedostatnie miejsce w tabeli Metalkas 2. Ekstraligi. Gdańszczanie mają na swoim koncie tylko jeden punkt, który zawdzięczają remisowi w Poznaniu z #OrzechowaOsada PSŻ-em. Wybrzeże przegrywało natomiast swoje spotkania z Cellfast Wilkami Krosno, Abramczyk Polonią Bydgoszcz i Arged Malesą Ostrów. Dzisiaj klub poinformował o nowych zawodnikach formacji juniorskiej.

Jak przekazało gdańskie Wybrzeze w mediach społecznościowych, do zespołu na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu 2024 z bydgoskiej Polonii trafili Bartosz Głogowski i Adam Putkowski. 18-letni Głogowski ma startować dla gdańszczan we wszystkich rozgrywkach. Drugi z pozyskanych juniorów w grudniu będzie obchodził szesnaste urodziny, więc Wybrzeże będzie reprezentował podczas zawodów Drużynowych Mistrzostw Polski. Obaj młodzi żużlowcy w nowych barwach mają zadebiutować już dzisiaj podczas rundy DMPJ na torze w Grudziądzu.

Z tej dwójki środowisko żużlowe mogło usłyszeć o Bartoszu Głogowskim. Młodzieżowiec w zeszłym sezonie startował w barwach Polonii Piła. Wziął on udział w pięciu meczach ówczesnej 2. Ligi Żużlowej, kończąc ze średnią biegopunktową na poziomie 0,111. 18-latek pokazał się natomiast podczas zeszłorocznego Speedway Ekstraliga Camp w Toruniu. Głogowski wtedy wygrał turniej w klasie 500cc.

357767614 795310839269356 8445297836845262597 n
Fot. Roman Biliński
Żużel
Fot. Kreatiwo Studio / Wybrzeże Gdańsk S.A.

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *