Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Wrocławianie za trzy! Relacja z meczu Betard Sparta Wrocław – ZOOleszcz DPV Logistics GKM Grudziądz. 63:27

Wrocławianie za trzy!

Autor: Jagoda Burka

Wrocławianie za trzy! Relacja z meczu Betard Sparta Wrocław – ZOOleszcz DPV Logistics GKM Grudziądz. 63:27

[su_label]Autor: Jagoda Burka Data: 05-06-2021[/su_label]

Betard Sparta Wrocław na swoim domowym torze wyraźnie zwycięża z GKMem Grudziądz 63:27 i zgarnia punkt bonusowy, dopisując w tabeli trzy duże punkty. WYnik dwumeczu to 107:72. Rajderem meczu został Maciej Janowski (56,66%), który pięciu startach zdobył płatny komplet. 

W pierwszym wyścigu zwyciężył Przemysław Pawlicki, który był atakowany przez duet Bewley-Chugunov, jednak bezskutecznie. Krzysztof Kasprzak dojechał do mety na ostatniej pozycji. Bieg juniorski to pewne zwycięstwo wrocławian, mimo początkowych perturbacji Michała Curzytka. Trzecie ściganie to popis Macieja Janowskiego, który niemal od razu wyminął zawodników Grudziądza i wyszedł na prowadzenie. Do kolegi z drużyny dołączył Artem Łaguta, dzięki czemu odnieśli podwójne zwycięstwo. W następnym wyścigu zwyciężył Tai Woffinden, który na początku czwartego okrążenia uporał się z Kenneth’em Bjerre. Michał Curzytek  przyjechał przed Denisem Zielińskim.

Druga seria to powiększanie przewagi Spartan. W biegu piątym mogliśmy zobaczyć atomowy start Łaguty, Bjerre i Bewleya. Para z Wrocławia wyszła na podwójne prowadzenie i tak dojechała do mety. Defekt zanotował Krzysztof Kasprzak, który jechał na ostatniej pozycji. W następnym wyścigu Maciej Janowski szybko wyswobodził się na pierwszą pozycję. Przemysław Liszka został wywieziony przez Norberta Krakowiaka, a za atak młodego wychowanka Sparty wziął się Przemysław Pawlicki. Starszemu z braci nie udało się jednak pokonać juniora. Siódme ściganie znów wygrał Woffinden, a tuż za nim znalazł się Nicki Pedersen. Chugunov przed Bartkowiakiem. Wynik meczu? 30:12. 

Maciej Janowski w pierwszej odsłonie wyścigu ósmego dorobił się ostrzeżenia. Nie przeszkodziło mu to jednak w pewnym zwycięstwie. Krzysztof Kasprzak dzielnie bronił się przed atakami Michała Curzytka. Bieg dziewiąty to bieg bez historii. Błyskawiczny start pary gospodarzy i wyraźna podwójna wygrana. Następne ściganie to drugie indywidualne zwycięstwo grudziądzan. Nicki Pedersen dowiózł trzy oczka. Gonił go Artem Łaguta, jednak nic to nie dało. Po trzech seriach mamy wynik 41:19. 

Bieg jedenasty zakończył się zwycięstwem Artema Łaguty, który skutecznie odpierał ataki Bjerre. Chugunov przed Pawlickim.  W następnym wyścigu zamiast Roman’a Lakhbaum’a GKM puścił swoje najlepsze ogniwo – Nicki’iego Pedersen’a, który przez większość czasu znajdował się na prowadzeniu. Po szerokiej napędzał się jednak Daniel Bewley, który po wewnętrznej przemknął obok Duńczyka. Liszka przed Bartkowiakiem. Trzynaste ściganie to znakomity pokaz duetu Janowski-Woffinden. Jeden po drugim wyminęli Nickiego Pedersena. Ostry cios Betard Sparty przed biegami nominowanymi. 

Wyścig czternasty to znów podwójna wygrana gospodarzy. Woffinden szybko wyjechał na pierwszą pozycję. Norbertowi Krakowiakowi nie udało się obronić przed atakami Daniel’a Bewley’a i stracił drugą pozycję na rzecz Brytyjczyka. Ostatni bieg wieczoru to pokaz najlepszego zawodnika PGE Ekstraligi na dystansie – Macieja Janowskiego. Wrocławianin napędzał się po szerokiej i na trzecim okrążeniu wyminął Nicki’iego Pedersen’a. Duńczyka gonił także Łaguta, jednak bez skutku.  

Punktacja:

Betard Sparta Wrocław: 63

 • 9. G.Chugunov – 6+1 (1*,1,3,1) 
 • 10. T.Woffinden – 13+2 (3,3,2*,2*,3)
 • 11. D.Bewley – 10+3 (2,2*,1*,3,2*)
 • 12. A.Łaguta – 12 (3,3,2,3,1)
 • 13. M.Janowski – 14+1 (2*,3,3,3,3)
 • 14. M.Curzytek – 3+1 (2*,1,0)
 • 15. P.Liszka – 5 (3,1,1)
 • 16. M.Panicz – nie startował

ZOOleszcz DPV Logistics GKM Grudziądz: 27

 • 1. P.Pawlicki – 4 (3,0,1,0,0)
 • 2. R.Lakhbaum – nie startował
 • 3. K.Kasprzak – 1+1 (0,D,1*,0)
 • 4. K.Bjerre – 7 (2,1,2,2,0)
 • 5. N.Pedersen – 11 (1,2,3,2,1,2)
 • 6. D.Zieliński – 0 (0,0,0)
 • 7. M.Bartkowiak – 1 (1,0,0)
 • 8. N.Krakowiak – 3 (0,2,0,1)

fot. PGE Ekstraliga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *