Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Rozpoczynamy rundę rewanżową PGE Ekstraligi! Betard Sparta Wrocław – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz [ZAPOWIEDŹ]

Rozpoczynamy rundę rewanżową

Autor: Jagoda Burka

bstv 1536x162 4 1024x108 1

Rozpoczynamy rundę rewanżową PGE Ekstraligi! Betard Sparta Wrocław – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz [ZAPOWIEDŹ]

W piątek o godzinie 18:00 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu rozpoczniemy rundę rewanżową PGE Ekstraligi. W ramach 8. kolejki miejscowa Betard Sparta Wrocław podejmie ZOOleszcz DPV Logistics GKM Grudziądz. 

Pierwszy mecz obu drużyn był dosyć pechowy dla Spartan – już w trzecim biegu poważnemu wypadkowi uległ Tai Woffinden, którego kontuzja wykluczyła na kilka spotkań. Absencję lidera wrocławian wykorzystali gospodarze i po zaciętym spotkaniu zwyciężyli 45:44. 

Drużyna Dariusza Śledzia wydaje się nie mieć słabych punktów i być w gazie po ostatnim wysokim zwycięstwie w Zielonej Górze. Daniel Bewley w ostatnich tygodniach prezentuje zwyżkę formy – najpierw płatny komplet w meczu przeciwko Falubazowi Zielona Góra, a zaledwie dzień później zdobył czysty komplet w lidze brytyjskiej. Liderzy także nie zawodzą. Juniorzy w ostatnich spotkaniach zdobywają ważne punkty, a w ostatniej rundzie DMPJ zajęli dwukrotnie drugie miejsce. 

GKM Grudziądz w tabeli zajmuje siódme miejsce, jednak nie pokazuje to waleczności tej drużyny. Nicki Pedersen razem z Kennethem Bjerre są liderami przez duże L. Cieszy też postawa Norberta Krakowiaka czy drugiej linii. Mimo paru pozytywów, nie wystarcza to niestety na więcej niż trzy punkty w tabeli. 

Z pewnością czeka nas emocjonujące spotkanie,a obie drużyny będą bardzo zdeterminowane.Czy Betard Sparta pójdzie za ciosem i pokusi się o kolejne wysokie zwycięstwo? A może Grudziądzanie powalczą o wygraną i o obronę punktu bonusowego? Odpowiedź na te pytania poznamy już jutro. Transmisja już od godziny 17:30 w Eleven Sports 1. 

Składy: 

Betard Sparta Wrocław:

9. Gleb Chugunow

10. Tai Woffinden

11. Daniel Bewley

12. Artem Łaguta

13. Maciej Janowski

14. Michał Curzytek

15. Przemysław Liszka

16. –

ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz:

1. Przemysław Pawlicki

2. Roman Lakhbaum

3. Krzysztof Kasprzak

4. Kenneth Bjerre

5. Nicki Pedersen

6. Denis Zieliński

7. Mateusz Bartkowiak

8. –

fot. Emilia Hamerska – Lengas

1 odpowiedź do “Rozpoczynamy rundę rewanżową PGE Ekstraligi! Betard Sparta Wrocław – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz [ZAPOWIEDŹ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *