Żużel - Best Speedway Tv

Wolontariusze ratują stadion w Oksfordzie! | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wolontariusze ratują stadion w Oksfordzie!

Wolontariusze
Speedway manager

Wolontariusze ratują stadion w Oksfordzie!

W 2007 po raz ostatni można było usłyszeć ryk motorów żużlowych na Oxford Stadium, gdzie od 1939 roku ścigała się lokalna drużyna Oxford Cheetahs, czyli 5-krotny Mistrz Wielkiej Brytanii. W przeszłości startowali tam m.in. Greg Hancock, Leigh Adams, Nicki Pedersen, Tony Rickardsson, Hans Nielsen, Jason Crump czy Billy Hamill. Teraz jest nadzieja na to, że obiekt odzyska dawny blask, a speedway powróci do Oksfordu.

Od 2012 stadion w Oksfordzie pozostaje nieużywany, ale to może się za niedługo zmienić dzięki Kevinowi Boothby. Przedsiębiorca wykupił 10-letnią dzierżawę, a jego celem jest powrót sportu na Oxford Stadium. Już w marcu 2022 roku mają wrócić wyścigi chartów, ale w planach jest również otwarcie sekcji tanecznej, gokartowej, oraz otwarcie toru żużlowego. Biznesmen chce włożyć w to wszystko spore pieniądze, ale może liczyć również na pomoc wolontariuszy, którzy ciężko pracują, by obiekt znów mógł funkcjonować tak, jak za dawnych lat, ale jest w tym wszystkim jeden szkopuł.

Kevin Boothby w jednym z wywiadów powiedział, że warunkiem powrotu speedwaya jest jego opłacalność. Na ten moment ciężko stwierdzić, czy organizowanie zawodów żużlowych będzie wystarczająco dochodowe, ale warto być dobrej myśli, bo w mieście funkcjonują aż dwie grupy kibiców, którzy dążą do przywrócenia czarnego na Oxford Stadium, a mowa tu o “Oxford Speedway Supporters Club” i “Save Oxford Speedway”. Przy pomocy fanów i wolontariuszy jest nadzieja na powrót żużla, a być może nawet na reaktywację lokalnego klubu.

239133D8 389A 46FC 8182 B76510294A14
Wolontariusze ratują stadion w Oksfordzie! 5
7A4DD5C3 5E0A 4D47 B23B F05F1B27CD58
Wolontariusze ratują stadion w Oksfordzie! 6
5BD047E8 37D5 4E7E A84B BBC73611ABBA
Wolontariusze ratują stadion w Oksfordzie! 7

inf: oxfordmail.co.uk, Save Oxford Stadium/Instagram

fot. Save Oxford Stadium/Instagram

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
5 miesięcy temu

[…] Dzięki jego dofinansowaniu i pomocy wolontariuszy czarny sport wraca właśnie na Oxford Stadium, a wczoraj lokalna drużyna Oxford Cheetahs rozegrała pierwszy mecz po 14-latach nieobecności na mapie speedwaya. Klub pochwalił się w swoich mediach tym, jak po ciężkich pracach renowacyjnych wygląda obecnie obiekt, na którym „Gepardy” będą w tym sezonie rywalizować w Championship. […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
×