Przejdź do treści
Artykuły/Liga Angielska/Ligi Zagraniczne

Smutna historia Coventry Stadium

Smutna historia Coventry Stadium

Autor: Aleksandra Bronisz

Smutna historia Coventry Stadium

Brandon Stadium znane również jako Coventry Stadium to domowy tor jednej z angielskich drużyn- Coventry Bees. Imprezy żużlowe odbywały się tam od 1928r, czyli od momentu, w którym został on zbudowany. Oprócz motocykli tamtejsza widownia mogła oglądać wyścigi samochodów seryjnych BriSCA Formuły 1, a w latach 1978-2016 również wyścigi chartów. Jednak to spotkanie żużlowe przyciągnęło rekordową rzeszę fanów. Mianowicie w 1954r. podczas „Brandonapolis” frekwencja na trybunach wyniosła 24tyś kibiców, gdzie pojemność stadionu wynosi około 12,5tyś!

Na tym obiekcie odbywały się różne ważne zawody żużlowe, takie jak: Mistrzostwa Świata czy Mistrzostwa Wielkiej Brytanii. Było tam również rozgrywane „Brandonapolis”, czyli coroczne wydarzenie w Brandon, w którym udział brali jedni z najlepszych żużlowców na świecie.

Stadion został kupiony przez firmę deweloperską, która postanowiła “wyrzucić” stamtąd sporty motorowe uprawiane tam od prawie stu lat. Krążą plotki, że to właśnie firma deweloperska przyczyniła się do powstania pożarów niszczących obiekt. Próby przekonania władzy o braku potrzeby uprawiania sportu żużlowego zostały zdemaskowane przez opinię publiczną i kibiców. Później była przygotowana oferta mająca na celu przywrócenie stadionu do stanu pierwotnego, ale została zignorowana przez deweloperów. W taki o to sposób od 2016r. obiekt stoi pusty.

9693E550 9122 4A42 ADCE A368EBDD899D

a tutaj aktualne zdjęcia ze stanu stadionu Coventry Bees:

Fot. Facebook Forgotten England

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *